1. ece temelkuran muz sesleri kitabinda cok guzel aciklamisti aslinda bu durumu.

  cok sigara iciyor, birakamadi bir turlu. ölümle ilgili hicbir seyi ciddiye almadigi icin diyorlar, ama degil. aslinda sadece ellerini nereye koyacagini bilmiyor.
  kfor
 2. haz ve mutluluk duygusuna yorulmadan en az ücret karşılığında ulaşmaktır.
 3. başlamadan önce özenti, hayır diyememe, yalnızlık, özgüvensizlik gibi sebepler...
  başladıktan sonra tek bir sebep var. (bkz: bağımlılık)
 4. parayı bozdurmak için .
 5. stres basar, içersin.
  boşluğa düşersin, içersin.
  canın sıkılır, içersin.
  arkadaşında görürsün, içersin.
  sevgilin trip atar, içersin.
  .
  .
  .
  .
  .
  .

  işerken deliği tutturamazsın, içersin.

  sonuç olarak, (bkz: içersin)
 6. en azından şu an elinde tuttuğum arkadaş için şöyle izah edeyim;
  şu yastığa saçlarının kokusu sinmeyecek. her zamanki gibi tek kişilik yemekler yapıp, hatta daha tam olmamışken "aman ne olacak, karnımı doyursun kafi" demeye, bulaşık yıkama işini ertelemeye devam edeceğim. toz almayacağım, pis pis öksüreceğim. kıyafetlerim kırışık, saçım özensiz pek takmayacağım. sürekli bir telaş, bir pişmanlık içinde bir gözüm telefonda günlük işlerimi elimden geldiğince halletmeye çalışacağım. ve de hani olmaz ya, olursa diye, saniye saniye gücünü kaybeden mumumun bir şekilde sönmemesi için uğraşacağım.

  biliyor musun çocuk? o muma üfleyecek ciğerlere ne yapacağımı? bilmiyorsun. tıpkı dünü bilmediğin gibi, yarını da öngöremiyorsun.

  işte, ciğerleri böyle terbiye edersin. bilir onlar, kendilerini neyin öldürüp öldürmeyeceğini.

  işbu entry yazılırken bir sigara daha yakılmış, hatta sarışın deveye bir de göz kırpılıp, gel len buraya hayta diyerek de şefkat gösterilmiştir.

  sabah sabah sigara güzellemeleri yaptırdınız bana. şimdi sizin yüzünüzden akciğer kanseri olacağım, alacağınız olsun.

  jack nicholson editi: (bkz: you make me want to be a better man)
  zorg
 7. yatılı lise okuyan arkadaşlarım daha iyi anlayacaklardır beni kaç paket bitti o yangın merdivenlerinde 9 yıl içmenin sonunda bıraktım herkese de tavsiye ederim
 8. sosyal bir alanda yalnız kaldığım zaman tutunduğum bir arkadaş gibi. sigara içen arkadaşlarımın yanındaysa ortama eşlik edebilme ve ortak bir paylaşım arzusu içinde olmamın bir sonucu olarak sigara içtiğimi düşünmekteyim.
 9. can sıkıntısı denir genelde ama alışkanlık, el ya da vücut alışkanlığı. nikotin bağımlılığı hususu bu olayda ikincil öncelikli. bir de her pazartesi bırakılır bu meret. maddi ve manevi zarar. sabırlı intihar.
  ozee