1. nedenlerinden biri boş zamandır benim için. ve o kadar sıkıcı geçen bi zamandır ki, sanki sigara içmesen on dakka bir yıl gibi gelir. içerken de kendine küfredersin.
 2. haz ve mutluluk duygusuna yorulmadan en az ücret karşılığında ulaşmaktır.
 3. yatılı lise okuyan arkadaşlarım daha iyi anlayacaklardır beni kaç paket bitti o yangın merdivenlerinde 9 yıl içmenin sonunda bıraktım herkese de tavsiye ederim
 4. ece temelkuran muz sesleri kitabinda cok guzel aciklamisti aslinda bu durumu.

  cok sigara iciyor, birakamadi bir turlu. ölümle ilgili hicbir seyi ciddiye almadigi icin diyorlar, ama degil. aslinda sadece ellerini nereye koyacagini bilmiyor.
  kfor
 5. parayı bozdurmak için .
 6. kafayı rahatlatıyor olmasıdır. her ne kadar bunun edindiğimiz bağımlılıktan kaynaklı bir durum olduğu söylense de, içenler gevşeme hali yaşadıklarını net bir şekilde fark ettiklerinden, bırakmaya pek o kadar da niyetli olmazlar. eski bir sigara karşıtı böyle diyor..
 7. true detective'in ilk sezonunda matthew mcconaughey'i izlemek bu sebeplerden biridir efendim.onun dışında kolay ulaşılabilir bir sahte mutluluk kaynağı olması da önemli bir sebep
 8. dünya'ya fırlatılıp atılmış varlığınızı, toplumun negatif kutbunda zayıf bir titreşim olarak algıladığınızda; bilginin peşine düşmek adına yıllarca sıralarında oturduğunuz eğitim sisteminin sizi toplumun anlamını ve amacını yitirmiş devinimini korumak için bir dişlisi haline getirip, besin zincirinin şurasına veya burasına hapsettiğini anladığınızda; aynı gezegeni paylaştığınız canlıların yaşamlarının, politikacılar, gelirin büyük bir bölümüne sahip olan patronlar tarafından belirlendiğine şahit olduğunuzda ve bir bombayla ölmediğinize, işten çıkarılmadığınıza, evinizin kirasını bir ay daha ödeyebildiğinize şükür ettiğinizi gördüğünüzde, bir şeyler solar içinizde. o şeyi sulamanız gerekir, yaşamla bağınızın kopmaması için onu ihmal etmemeniz gerektiğini bilirsiniz. dinle sular kimi onu, kimi alkol ve tütünle besler, orgazmın geçici aydınlanması, bir kalp atımı kadar unutuş için üreme organlarını kullanır kimi de.
  zararlıdır sigara bedene ama tasarlanmış, sınırları belirlenmiş bir yaşama katlanmak da zararlıdır. bir distopyanın içinde yaşıyor olmak bazı edimleri temellendirmek için yeter sebep değil midir? işin trajik yanı da bu belki. kabustan uyanmak için veya o kabusu unutmak için size sunulmuş olanları tüketmek. bebekken ağzınıza emzik sıkıştırırlar, büyüdüğünüzde tribünleri, sigara paketlerini, tapınakları gösterirler.
 9. ömrü uzatmak. nefesin düğümlendiği anlarda süper kahraman işlevi görüyor. zor zamanın sinsi dostu.