simyacı - paulo coelho - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.59)
Yazar paulo coelho
simyacı - paulo coelho
paulo coelho'nun 25 yıl önce kaleme aldığı ilk romanı simyacı, çeyrek asırlık macerasını tamamladı. kitabın abd'deki basımının ardından tam 271 hafta boyunca new york times'ın çok satanlarında kalarak eşi görülmemiş bir rekora imza atan simyacı, tüm dünyada olduğu gibi türk okurları da şaşırtacak bir sürprizle doğum gününü kutluyor.25. yıla özel, ciltli ve kutulu baskısı yapılan simyacı çıktı..(tanıtım bülteninden) (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


 1. ... ve insanların yürekleri böyle olur. ulaşmaya layık olamadıklarını ya da ulaşamayacaklarını sandıkları için en büyük düşlerini gerçekleştirmekten korkarlar. dirilmemek üzere sona ermiş aşklar, olağanüstü olabilecek, ama olamayan anlar, keşfedilmesi gereken, ama sonsuza dek kumların altında kalan hazineler daha aklımıza gelir gelmez bizler, yürekler, hemen ölürüz.
  *
  her zaman şimdide yaşamayı başarabilirsen mutlu insan olursun. geçmişin dersleri ve geleceğin düşleri ile şimdide yaşa.
  *
  yüreğine acı korkusunun, acının kendisinden de kötü bir şey olduğunu söyle. düşlerinin peşinde olduğu sürece hiçbir yürek kesinlikle acı çekmez.(ilk cümlesini zamanında tarih öğretmenim söylemişti, ilk baş kabul etmesem de ,istemediğim olayların olacağını düşünürken kendimi daha fazla yıprattığımı fark ettim.)