sing street - john carney - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
sing street - john carney
sing street, john carney tarafından yazılıp yönetilen 2016 yapımı müzikal, komedi-drama filmi. filmin başrollerinde lucy boynton, maria doyle kennedy ve jack reynor oynamaktadır. hikaye, bir kızı etkilemek için bir grupta çalmaya başlayan bir oğlanın etrafında dönüyor.

vikipedi
 1. john carney'in once adlı eserinden sonra izlediğim tatlı mı tatlı bir gençlik filmi. baş kahramanımız conor gençten bir çocuk. ailevi problemleri nedeniyle okulunu değiştiren conor, yeni okulundaki "erkeklik" kavramıyla ve arkadaşlarıyla arasını düzeltemez ilk başlarda. daha sonra bir gün raphina adlı kızı görür ve olaylar gelişir. ^:hep kullanmak istediğim kalıp ^

  yakın zamanda neredeyse tüm gençlik filmlerini izlemiş biri olarak, bu tarz film ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı sing street. 80'ler esintili müzikleri, gençlik sorunları, kostümleri ile oldukça başarılı. geçmişinde müzik grubu kuranlar ya da kurmayı deneyenler için daha farklı duygular uyandıracaktır ancak ben izlerken hafif bir tebessümle izledim. rahatlatıcı, sevimli, hoş bir film. ayrıca bir adet serçe parmak mevcut filmimizde ^:swh^

  son olarak bunlar da filmin müziklerinden seçmeler
  riddle of the model up
  drive it like you stole it
 2. 80'leri ve o dönemin revaçta sanatçılarını, akımlarını ve gruplarını tanıtması açısından ve o dönemin irlanda'sına daha farklı bir perspektiften bakmak açısından oldukça mühim ve izlemeye değer.
  filmdeki robert smith, david bowie cosplayleri oldukça fantastikti. oyunculuklar, aforizmler gayet dokunaklı ve mütevazıydı. bunların yanısıra filmde çalan riddle of the model, drive it like you stole it, brown shoes şarkıları tekrar tekrar dinlenilesi.