1. kesin bir çözüm sunuyorum arkadaşlar : küllü su
  gerekenler :
  odun külü( mangal külü de olur)
  derince bir kap
  su
  yapılışı: külü kaba boşaltıp üzerine külü 3-4 parmak geçecek kadar su eklenir ve karıştırılır bir süre bulanan suyun durulması beklenir
  uygulanışı : sineğin ısırdığı kaşınan bölgeyi bölge ıslanacak şekilde külü dibe çökmüş su uygulanır( sürülür ) (bkz: iyi bilgi)
 2. stilex jel kesinlikle. hem kokusu güzel hem de etkisini 10 dk içinde gösteriyor.
 3. vicks buharlaşan merhem. külle, şekerle, balla hiç uğraşmadım. vicks merhem sinek ısırığının kaşıntısını almak için yeterli. ancak 2 yaşından küçüklerde kullanılmaması gerektiğini de belirteyim.
 4. kaşık ısıtıp üstüne basmak.
 5. önceleri ısırıklı yeri kanatıp üstüne kolonya döküyordum. şimdiyse ısırıklı yeri şekerli suda bekletiyorum ya da üstüne bal sürüyorum. kesinlikle etkili bi yöntem.
 6. buz veya limon ile kompres yapın (pıt pıt yapın yani)
 7. aslında sivrisineklerin ısırması kanımıza iyi geliyor. sonuçta kötü kana bulaşıyor. ama sonrası sonumuz hüsran oluyor. bi hafta boyunca o sivilce gibi görünen kırmızı noktayla dolaşmak zorundasınız. alacaksınız bir elektrikli sinek kovucu bitecek derdiniz.
 8. vücudumda ortalama 15 tane sivrisinek ısırığı var ve ben deli gibi kaşınıyorum. hatta şu an bile kaşınıyorum. yaz ayları kabusum oluyor. şekerli yöntemi hiç duymamıştım, hemen deneyeceğim, umarım etkili olur da geceleri kaşınmayı bırakıp uyuyabilirim.
 9. kaşımamak.umursama bi 2 dakika dayan bir şey kalmaz.