siyasi ideoloji testi - youreads 1. %85 anarşist çıktığım test. bekliyordum zaten :d

  edit: hail bakunin
 2. %77 nasyonal sosyalist çıktığım test. kürtçe anadil olmamalı, federasyon olmamalı ve sosyal adalet sağlanmalı deyince böyle bir sonuç çıktı. eksikleri olsa da epey güzel test, eğlenmek için çok iyi. açıklamayı da beğendim epey:

  hem üretim araçlarının hakimiyetinin toplumlara ait olduğunu savunup, işçilerin yönetime katılmalarına ağırlık verirken aynı zamanda toplumun milli değerlerinin korunmasından yanasınız.
  ae
 3. bu tip testler manipüle edilebilir testlerdir.

  bu test özelinde konuşmak gerekirse; daha önce benzeri online bir kaç test yaptım. önemli bir kısmı ingilizceydi. diğer testlerin hem soruları çok daha fazla, hem de çok daha kapsamlıydılar. üstelik cevap seçenekleri de daha fazla ve ayrıntılı ve daha kapsamlıydı. bu daha çok veri tabanı oluşturmak amaçlı anket gibi olmuş. sunulan cevap seçenekleri ya siyah ya beyaz kardeşim, ikisinden birini seçeceksini dayatıyor. bu yönüyle fazlasıyla türk işi. anlayacağınız amatörce olmuş. belki de gerçekten can sıkıntısından yapılmış gerçekten amatör bir iştir. manipüle edilebilir dedim ya çözdüğüm testler arasında bu test, bu özellikleri ve verilen cevapları değerlendirme algoritmasıyla açık ara en manipülatif olanı.

  %81 liberal demoktat, %70 civarı sosyal demokrat, sosyalist ve liberteryen.
 4. bozuk la bu, %50 komünist ( bence değilim) %50 muhafazakar milliyetçi ( hiç değilim). zaten 20 soruda mümkün müdür ayol?
 5. %76 sosyal demokrat
  %74 liberal demokrat
  %72 anarşist
  %70 sosyalist
  %69 komünist
  %38 nasyonal sosyalist
  %31 muhafazakar milliyetçi
  %18 muhafazakar demokrat

  enteresan.
 6. %100 anarşist ve %100 komünist olarak işin içinden çıktığım test. korkuyorum, her an baskın yiyebilirim.

  anarşist 100%
  her türlü otoritenin varlığına karşısınız.toplumsal ilişkilere dayanan gönüllü etkileşim ve özyönetimi savunuyorsunuz. devlet gibi bir yapının var olmasından yana değilsiniz. size göre dünyanın mevcut durumuyla düşündüğünüz ideolojinin uzaktan yakından ilgisi yok. ülkelerin, devletlerin, dinlerin olmadığı bir düzen düşünüyorsunuz. ve bu düzende bireyin üzerinde egemen hiçbir kuvvet yok.

  100%komunist

  94%sosyalist

  93%sosyal demokrat

  91%liberteryen

  45%liberal demokrat

  10%nasyonal sosyalist

  0%muhafazakâr demokrat

  0%muhafazakâr milliyetçi
 7. girme seni fişleyecek^:inanma seni sikecek^ dedirten testtir. political compassve 8values gibi testler varken ne gereği var (bu 8valuesu da yine o ekşi başlığında öğrendim). ayrica secenekler oyle ilkel ki hic lüzumu yok. ben daha güzel bir test hazırlayağım size bi ara, bekleyiniz.
 8. %82 sosyalist çıktığım testtir. sadece iki seçenek olması ve bazı soruların eksik olması nedeniyle bence yetersiz bir testtir.
 9. hem sosyal demokrat hem de liberal demokrat çıkarak siyasi bir ters köşe yaptığım ve milliyetçilik ve nazi anlayışının, ırkçıliğın kenarından bile geçmediğim test.