sofra sırları - ümit ünal - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.60)
sofra sırları - ümit ünal
neslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. istanbul'da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını anadolu kasabalarında geçirmiştir. yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak taşra şehrinde yaşamaktadırlar.neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. çok da iyi bir aşçıdır. kocası aile dostları, neslihan'ın yemeklerine çok düşkündür.
neslihan'in çevresindekilerin esrarengiz ölümü tüm gözleri ona çevirir.


  1. Oyunculuklardan, sahne geçişlerine, müziklere kadar epeyce teatral ümit ünal filmi. sanki film aslında başka bir şekilde yazılmış da sonradan epeyce değiştirilmiş hissi verdi bana, bir de 2000'lerde değil de saki 90'larda geçiyor gibi ama aslında o da öyle değil sanırım. fena bir film değil, ama izlediğim en iyi ümit ünal filmi de değil.

    hoş esprilerle, gerçekçi tespitlerle süslenmiş. aslında çıkış noktası da epey gerçekçi; kadınlık halleri, koca zulmü, kentten kasabaya zorunlu göç... ama filmlerde mantık akışının sekteye uğramasından hoşlanmayanların nefret edeceği cinsten de bir film öte yandan.

    ümit ünal reklam filmi çekse izlemekte fayda var diye düşünenlerdenim, ee sofra sırları'nı da gözden kaçırmamak gerekir tabii. trailer