sol ayağım - christy brown - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.11)
sol ayağım - christy brown
christy brown doğuştan beyin felci kurbanıydı. ancak bu talihsiz küçük bebek irlanda edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti.

bu kitap, christy brown’ın kendi yaşam öyküsüdür .brown, çocukluğunda okumayı, yazmayı, resim yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve bütün bunları sol ayağını kullanarak nasıl yaptığını anlatıyor.


 1. bir solukta okuduğum, çoğu zaman hüzünlendiren, bazen gülümseten, ilham verici bir yaşam öyküsü. yazarın annesinin azmi, inancı ve sevgisi kesinlikle hayranlık uyandırıcı.
 2. 2008 senesinin ekim ayıydı... şu hayatta neleri başarabileceğimi anlamamı sağlayan bir kitaptı. iyi ki okudum dediklerimden... irlandalı yazarı rahmetle anıyorum.

  not: solağım.
 3. ortaokulda okuma saatlerinde falan tüm sınıfta elden ele gezen ama kimsenin okumadığı kitaptı. hep rasgele orta sayfası açılır ve ya muhabbet edilir ya da telefonla oynanırdı. ben tabi ki harry potterımı hatim etmekle meşguldüm.
  wtf
 4. bu kitabı herkes ortaokul döneminde okurken ben daha 3 sene önce üniversitede okudum. asla sadece çocuk kitabı değildir. hatta aşırı umutsuz, depresyona meyilli insanların ara ara tekrar okuması gereken bir kitap bana göre. yakın bir vakitte ben de yeniden okumak isterim.

  azim, merhamet, umut, hüzün ve gülümseme, inanmak, başarmak ve tabii ki sevginin iyileştirici gücünü gösteren kitap.