1. methini çok sık duyduğum (regl ağrılarını hafifletiyor, strese iyi geliyor, zindeleştiriyor, saçları uzatıyor gibi) kadınlara özel olup `solgar` ın formülasyonunda güncellemeye gittiği için eczanelerde olmayan ama haziran’da piyasaya çıkacağını bizzat kendilerinden öğrendiğim multivitamindir.

    daha evvel `solgar vm 2000` kullandım, çok ağır geldi. resmen yarı uyur gezdim tüm gün ve akşam sekiz deyince gözlerim kapanıyordu. ters tepti herhalde. ve ne yazık,`selenyum` gibi insanda bolca bulunan bir vitamini bile az olan biriyim.


    şu an `solgar vm 75` kullanıyorum, bu da fosforlu işetiyor -afedersiniz- koku da bir tuhaf. işaretleme kalemi gibi oldum. ama bu 2000’den daha hafif, yutmak daha kolay ve bünyemde çılgın uykulara sebep olmadı. sadece sabah içerken biraz sersemletiyor, o kadar. bir de günde bir tane alıyorum bünyeme o kadarı yeteceği için.

    geçen sene `supradyn all day` kullanıyordum, bir iki puan güncellemişti vitamin değerlerimi. belki de plasebo etkisi olmuştur da ben öyle sanmışımdır. çünkü zinde de hissetmedim, uykulu da.

    ama bu female bir gelsin, 60’lık alıp stokçuluğa başlayacağım.