1. profilimizde sağ sütunun en üstünde yer alan liste.
  son oylanan yorumlarımızı gösteriyor. ancak sanıyorum ki sadece ilk oyu gösteriyor.

  yani diyelim ki dün yazdığım ama dün oylanmış yorumu bugün biri daha oyladığında o listenin en başında çıkmıyor.

  + ve - oyların gözükmesi tartışmasında oyum sayının gözükmemesinden yana. ancak bu durumda son oylanan yorumları listesinde bir iyileştirme yapılabilir, eskiden yazılmış bir yorum yeniden oylandığında yine biz onu listenin başında görebiliriz...

  buna şurdan geldim; birkaç gün önce biri benim buraya ilk geldiğim zamanlarda yazdığım bir yoruma oy vermiş, şansa; o yorum zamanında oylanmamış ki listenin başında gördüm. ve sevindim cidden, demek ki dedim insanlar sol frame dışındaki şeyleri de okuyor...

  bunu görmek bunun farkında olmak için yapılabilir diye düşünüyorum. + ve - sayılarının gözükmesi kadar da tartışma yaratacak bir şey değildir sanıyorum ki.
 2. şimdi farkettim oyladığım yorumlar, yazarların sayfalarında son oylananlar listesinde çıkmıyor. sonra bir kaç deneme daha yaptım, başka yazarlarda da denedim yine olmadı. bekledim, sayfayı yeniledim, dualar ettim... bana mısın demedi.

  adına yakışanın olması gerekli diye düşünüyorum. son, sondur.
  ozumm
 3. ilginç bir şekilde son oylananları göstermeyen bölme. oysa gelince okunduklarını görsünler diye uzun zamandır buralarda olmayan youserları oyluyordum.
 4. şu anda adıyla uygun şekilde sıralanan yorumlardır; test edildi, onaylandı :)

  edit: kendi iki yazımın oylama sırası değişmiş geceye göre, bana mı özel bilemedim :/
 5. daha önce oylanmayan bir entryi oyladığınızda son oylananlarda görünüyor ama daha önce oylanmışsa görünmüyor, kimin aklına gelmiş acaba enteresan.
 6. son oylanan yorumları değil de oylanan son yorumları şeklinde çalışan liste.

  bunun değişmesi lazım arkadaşlar; daha önce oylanıp oylanmamasından bağımsız, en son hangi yorum oylanmışsa listenin en üstünde olması lazım.

  şunu da söyleyeyim, bunu kendim için istiyorsam namerdim. insanların eski yorumlarını görüyorum, oylayayım diyorum, sonra düşünüyorum, oylamak niye ki, kara bir veri tabanında kimsenin görmediği bir +1 olarak kalacak verdiğim oy. elimle farenin imlecini hareket ettirme zahmetine zaten katlanmıyorum da, eski yorumları okumayı da bırakıyorum bir süre sonra. halbuki sosyal medya etkileşimdir.

  bunu yapalım +1.
 7. ben de artırıyorum hatta beğenenler önemli değil de beğenmeyenlerin ismi görülsün. valla kötüniyetle değil bakalım herkes cidden önemseyip mi eksiliyor yoksa sadece canı istediği için mi?
 8. arkadaşlar az sabır, 1 yıldır üzerinde çalışıyoruz, olacak inşallah.


  (*:ehuehee)
 9. bu sistemin düzgün çalışabilmesi için youreads in sahibinin olaya el atması lazım ki bu da imkansız.