1. tutturulmuş bir olağanüstü hal şikayeti. olağanüstü hal bunaltıyormuş. ya da bazılarına cereyan yapıyor herhalde. he yavrum. yıllarca doğuda sürüp giden olağanüstü hal durumuna vakti zamanında gözünü kulağını kapadın mı? kapadın. hatta alkışladın mı? alkışladın. o olağanüstü hal yanında seninki cennet bahçesi kalır. bu çifte standardı itiraf edemedikçe de quiz gibi seçimi önüne dayarlar.
  2. “biz yaşadık siz de yaşayın” zihniyeti mi yoksa bu? zaten şu coğrafyada yaşayan milletlerin tüm sorunu bu. bunu diyen, türkiye bir vakitler sürekli canlı bomba tehlikesindeyken, fransa’da bir canlı bomba haberi olduğunda “oh olsun” da demiştir. ki doğuda, ohal yönetimini bir noktaya kadar anlayabilirsin zira bu bölge demokrat parti döneminden beri hararetli, karmaşık ve birçok halkı bünyesinde barındırmıştır. ucuz, ben yaşadım sen de yaşa zihniyetinizi alıp gidebilirsiniz. bu ülkede sizi zorla tutan yok.
  3. doğudaki olağanüstü hal ile devam edeni karşılaştırmak "biz yaşadık siz de yaşayın" demek değil.

    yazdım: beyaz türkler olarak bu çifte standardı itiraf etmedikçe, diyarbakır'ın doğusuna geçemedikçe daha çok tayyip gelir sizi öpmeye.