• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar Isaac asimov
sonsuzluğun sonu - isaac asimov
"sonsuzluğun sonu" bir bilimkurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. zamana, sonsuzluğa ve gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

bilimkurgunun kurucusu sayılan asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. sonsuzluğun sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.


 1. asimovun diğer tüm kitaplarının temelini atan kitaptır. asimov'u yeni okuyacaklar için tavsiyem ilk bu kitabı okumalarıdır. onun yazdığı her kitap bir sosyolojik mesaj içerir. bu kitap da durağanlık ile alakalı.

  spoiler vermeden konuyu bir anlatmak gerekirse; ülkelerarası iletişim gibi zamanlar arası iletişim olduğunu hayal edin. hatta insanoğlunun bu şekilde zamanlararası tedarik ve yardımlarda bulunup sınırsız refah sağladığını. sonsuzluğu yöneten bir grup insanı.

  siz buradan bir kurgu çıkarmakta zorlanabilirsiniz, asimov ise rahatlıkla başarmış. bilimkurgu seven herkesin okuması gereken bir kitap.
 2. vakıf serisinin öncülü, "ne olmadı da vakıf oldu" sorusunun cevabı olmasa da ön fikrini anlatan kitap.

  asıl önemi vakıf'a katkısı değil, asimov'un alıştığımız üzre, bir mimar gibi keskin hatlarla kurgulamasının en yalın hali olmasında.
 3. geçtiğimiz aylarda okuduğum isaac asimov kitabı. bu zamana kadar nasıl okumadım diye üzüldüm resmen. harika bir kurgu, harika bir anlatım. şu ana kadar okuduklarım arasında en sevdiğim 2. bilim kurgu kitabı oldu kendileri.

  zamana, insanlığa, gelişmelere, ilişkilere... birçok şeye bakış açınızı değiştirebilecek bir kitap.
  jimi
 4. isaac asimov icin bence baslangic kitabidir. bu kitabin arkasina vakif serisi mutlaka okunmali.
 5. isaac asimov'un bulunması en kolay kitabıdır. diğer kitapları için biraz eziyet çekmek gerekmektedir
 6. iyi hayal gücü ile yazılmış bir kitap. youreadste göremeyince şaşırdım açıkçası. okumanızı tavsiye ederim.