• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar Isaac asimov
sonsuzluğun sonu - isaac asimov
"sonsuzluğun sonu" bir bilimkurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. zamana, sonsuzluğa ve gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

bilimkurgunun kurucusu sayılan asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. sonsuzluğun sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.


  1. asimovun diğer tüm kitaplarının temelini atan kitaptır. asimov'u yeni okuyacaklar için tavsiyem ilk bu kitabı okumalarıdır. onun yazdığı her kitap bir sosyolojik mesaj içerir. bu kitap da durağanlık ile alakalı.

    spoiler vermeden konuyu bir anlatmak gerekirse; ülkelerarası iletişim gibi zamanlar arası iletişim olduğunu hayal edin. hatta insanoğlunun bu şekilde zamanlararası tedarik ve yardımlarda bulunup sınırsız refah sağladığını. sonsuzluğu yöneten bir grup insanı.

    siz buradan bir kurgu çıkarmakta zorlanabilirsiniz, asimov ise rahatlıkla başarmış. bilimkurgu seven herkesin okuması gereken bir kitap.