soul kitchen - fatih akın - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.17)
soul kitchen - fatih akın
genç restoran sahibi zinos'un (adam bousdoukos) peşini şanssızlık bırakmamaktadır: kız arkadaşı nadine (pheline roggan) yeni bir iş için şangay'a taşınır. kendisi kaza sonucu omurlarındaki diskleri sakatlar ve yeni bir ahçı (birol ünel) işe aldığından beri kalan tek tük müşterisi de kaçar. ama restoranı yeni bir konsepte soktuktan sonra gelip giden 'meşhurların' sayısı artar. buna rağmen zinos aşkının peşinden, nadine için şangay'a gitmeye karar verir ve işini kardeşi ıllias'a (moritz bleibtreu) bırakır. ama bunun iyi bir fikir olmadığı ortaya çıkar. ıllias dükkânı bir emlakçıya (wotan wilke möhring) satar. nadine ise kendine yeni bir erkek arkadaş bulmuştur. zinos dükkanını geri almanın son bir yolu olduğunu öğrendiğinde, soul kitchen'ı kurtarmak için her şeyini ortaya koyar.


 1. birol ünel, moritz bleibtreu çok iyi oyunculuk sergiliyorlar. uğur yücel'in kısa rolü ise unutulmaz. fatih akın'ın en eğlenceli filmi diyebilirim.
 2. duvara karşı filminden tanıdığımız birol ünel, soul kitchen da aşçı rolünde adeta döktürüyor. ayrıca uslu bir çocuk olursanız filmin sonlarına doğru uğur yücel i de görebilirsiniz. kanımca fatih akın ın 'im juli' filmiyle beraber en eğlenceli filmidir.
 3. her fatih akın filminde olduğu gibi soul kitchen'da da karakterlerin derinliği, filmi birden fazla defa izlemeye itiyor insanı.

  bir dönem, her canım sıkıldığında izlerdim. moralim bozuksa keyfimi yerine getirir, ateşler içinde hasta bir halde yatıyorsam iyileştirirdi. uzun süredir izlemiyorum. belki iki yıl olmuştur, belki iki ay. en son ne zaman izlediğimi anımsamıyorum. fakat fatih akın filmlerinin genel bir özelliği var ki, izlemesem bile gündelik yaşantımda başıma gelen birçok olay, ister istemez filmlerinden bazı kesitlerin aklıma gelmesine sebep oluyor.

  ayrıca müzikleri, gelmiş geçmiş en iyi soundtrackler listemin zirvesini zorluyor.