split - m.night shyamalan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
split - m.night shyamalan
güvenilir psikiyatr dr. fletcher (betty buckley), kevin (james mcavoy) adlı hastasının en az 23 farklı kişiliği bünyesinde barındırdığını kanıtlamıştır. ancak henüz tamamen ortaya çıkmamış son bir kişilik vardır ki, meydana çıktığında diğer kişilikleri süpürecek çok vahşi bir karakterin habercisidir. bu dizginlemesi zor gücün etkisiyle kevin, 3 genç kızı kaçırıp yaşadığı yerde alıkoyar. hırslı ve kararlı casey'nin (anya taylor-joy) önderliğinde gençler hayatta kalabilmek için, kevin içindeki şeytani güce tamamen boyun eğmeden önce oradan kaçmak zorundadırlar.
 1. yazmayayım yazmayayım diyorum ama bu filme imdb'de 7.4 puan verildiğini gördükçe dayanamıyorum. 6.5 bile fazla belki.

  tamam konu güzel, tek başına karakterleri canlandıran james mcavoy' a laf edersek çarpılırız ama ortaya resmen kötü bir film çıkmış. burdan sonrasını spoilerlı anlatayım yoksa olmayacak.

  !---- spoiler ----!

  yahu tamam kızları kaçırıyorsun eve getiriyorsun karakterleri görücez diyoruz bi bakıyoruz 23 taneden sadece 3/4 tanesi ortaya çıktı. iyi tamam kabul hadi hepsini görmeyelim. ama filmin ortası çok kopuk. kızlar kaçırıldıktan sonra odalarında bekliyorlar bir süre onlar kayıptı unuttuk. hepimiz şeytanın gelişini bekliyoruz. o kadar bekletti o kadar sıktı ki geldiğinde bir şey olacak dedik. hiçbir şey olmadı. neymiş kız da acı çekmişmiş hıhı oldu klişeeee!!!. devam filmi gelsin ya da gelmesin bu film böyle feda edilmemeliydi. özellikle, insanların beyinlerinde yarattığı bu karakterlerin fiziksel olarak da farklılıklar taşıması, belki insanların bu şekilde süper kahraman/güçlü olabilecekleri konusu doğru düzgün işlenmemiş. tünelin ucu bombok bir yere çıkmış doğrusu. ay neyse filmi bekle bekle sonra beklediğin bu olsun çok dolmuştum içimi döktüm.

  !---- spoiler ----!

  sadece james mcavoy ve shyamalan ismini görüp puan vermek de çok bayağı.hıh.