1. hala haberi olmayan varsa dinlediğiniz müziklere göre hangi star wars karakteri olduğunuza dair bir olay geliştirmişler star wars match ve ona uygun listeler var.bendeniz first order stormtrooper çıktım, kablolarımda bir kısa devre bişi var sanırım^:dark side a geçmiş r2d2^
  r2-d2
 2. eğer yalnızca bilgisayardan bedava hesap ile kullanıyorsanız, programı indirmek yerine play.spotify.com adresinden giriş yapıp adblock yardımıyla parçaların arasında çıkan reklamları dinlemeden kullanabilirsiniz.

  ben tesadüfi olaylar sonucunda şu anda premium olarak kullanıyorum ama kesinlikle değeceğini düşünmüyorum. sebepleri kötü arayüzü, bağlantı sorunları yaşaması, arayıp bulamadığım eserler, bedava kullanıcılar için uyguladıkları agresif reklam politikası. arayıp bulamama işini, elinizde mevcutsa, parçayı spotify'a kendiniz yükleyerek yüklediğiniz aletten dinlemek şartıyla çözebiliyorsunuz. arayüzde en büyük şikayetim ctrl+f ile liste içinde arama fonksiyonunun olmaması. bunu da kendi programları yerine tarayıcı üzerinden yukarıda verdiğim adresten girerek çözebilirsiniz ama ben bu yolla da verim alamadım, bu chrome'un bir sorunu olabilir. dinlerken bağlantı kısıtlamalarını sebep göstererek müziğin kesildiği oluyor ki bu sırada arkada skype görüşmesi ve online başka işler sorunsuz çalışır durumda oluyor. şu sıralar premium olması, bundan önce de uzun süredir yukarıda tarif ettiğim yöntemle kullanmam nedeniyle reklamlara karşılaşmayalı epey bir süre oldu, fakat bunların öncesindeki kullanımım sırasında reklamların fazlasıyla sık olduğunu, daha önemlisi sesi belli bir seviyenin altına kısınca reklamın durduğunu şaşırarak deneyimledim. bu sesi kısınca reklamın durması olayı black mirror'ın fifteen million merits bölümünü hatırlatıyor. tabii buradaki fark programı kullanmama imkanınız var.
 3. eeyyyy spotifaaaayy!!

  şu sıralar deezer ¹'dan kaprisli bir mail aldım. asla yanlış düşünmeni istemiyorum. hayatımdan çıkardım onu. seninle mutluyum. seni taklit etmiş 3 aylık premiumu 1 liraya veriyormuş. aslında sen de yeni üyelerine yapmıştın bu kıyağı spotifi. fakat beni hiç düşünmemiştin. yine de aylık 10 liramı esirgemedim senden. android de donma yapmıyorsun diğer appler gibi. bana karşı hep duyarlı davrandın. müzik zevkime uygun haftalık listelerle gönlümü almasını bildin. en kötü durumlarımda şarkılarınla bana eşlik ettin. dışarı çıkacam cepte internetim yok napacam lan ? derken hallederiz dedin istediğim parçalarımı cebime indirdin. aileni mahrum etme parası önemli değil dedin. 14 liraya iki hesapla aylardır premium dinledik. cebin sarjı biterdi windows bilgisayarımdan kesintisiz devam ederdim. ortak çalma listesi oluşturma özelliğini takdir ettim. musixmatch ile olan senkronize ikililiğinizi kıskandım. enpara ile olan kampanyanızla seni baş tacı ettim.

  bugün kalktım yatağımdan ve ferdinin parçaları çalıyordu tablette. evet annem de seni kullanıyordu. duygulandım. tisikkirler demek için yazıyorum bu satırları. sen hep var ol spotifi.

  ¹ ekran görüntüsü