• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.82)
star wars episode i - the phantom menace - george lucas
naboo gezegenindeki problemi çözmek için iki jedi şövalyesi, qui gon jinn ve obi-wan kenobi naboo'ya doğru yola çıkarlar. yolda, köle bir çocuk olan anakin skywalker ile karşılaşırlar. çocuğun içindeki "güç"ün çok yüksek olduğunu fark eden şövalyeler anakin'i de yanlarına alarak yola devam ederler.
 1. anakinin kesfedilmesini anlatan bölümdü. obi wan o zaman daha ustasinin yaninda gezmekte idi. güzeldi.
  abi
 2. 7. bölümünü henüz izlemediğim seri. meraktayım açıkçası. spoiler kaçmasın diye uzak duruyorum ortamlardan.
  abi
 3. eğer küçük bir yaşta izlediyseniz, ve bu filmle star warsla tanıştıysanız o zamanki çocuklukla epeği etkileyici ama bir tür promosyon filmi olmaktan öteye geçemiyor bazı açılardan.yine de duel of the fates ve starfighterlarıyla liam neeson'un ağırlığıyla epeği büyüleyici bir filmdir.özellikle soundtracklari benim açımdan bütün john willams işleri içersinde en başarılısı.naboo, coruscant müzikleri. trade federation track'i ve daha bir çoğuyla zengin bir soundtrack şöleni yaşatır insana.
 4. star wars ile tanıştığım film. ayrıca sinemada seyrettiğim ilk film olmasıyla benim için ayrı bir anlamı var. 6 yaşında iken filmin eksileri hiç fark edilmiyor bile. o yaştayken hatırladığım kadarıyla uzay gemileri, robotlar varken mükemmeldi. olayın koptuğu nokta ışın kılıçlarının çıkıp gelen lazerleri geri yollamalarıydı bu andan itibaren ağzım açık seyrettim. o zamandan beride star wars hastasıyım.

  darth maul vs obi-wan kenobi & qui-gon jinn bu filmin en iyi kısmı.

  filmin en nefret edilen kısmı jar jar binks'e değinecek olursam. bu karakteri sevdiğim iki zaman var. birincisi ilk küçükken seyrettiğim, ikincisi ise şu teoriyi okuduğum zamandır.
  https://www.reddit.com/comments/3qvj6w
  bunu okuyunca lucas'ın niyetinin çok başka olduğu anlaşılıyor. bu teoriyle devam edilseydi efsane bir karakter olabilirdi. (i want to believe)

  nasıl daha iyi olabilirdi. anakin skywalker'ın çocukluğu yerine obi-wan'ın padawan'ı olarak gizli tekliyeyi araştırmasını anlatsaydı çok daha iyi olabilirdi. filmin ortalarına doğru padme ile tanışırlardı bizde o yaş farkını görmek zorunda kalmazdık.
 5. rogue one dan sonra yine star wars maratonu yapmaya karar verdim. şu 2. vize ve finaller bitsin bu sefer kesin izliyorum.
  sec