statik ip - youreads

  1. statik ip adresleri olan bilgisayarların adresleri değişmez ve statik ip adresi için çoğu internet sağlayıcı ek ücret ister. genelde sunucu görevi gören bilgisayarlar için tercih edilir. çoğunlukla kullandığımız ipler (bkz: dinamik ip) dir.
  2. turktelekom 12 tl fark alıyor statik ip için
  3. tr'de bazı devlet kurumları hizmet alanlara veya hizmet verenlere statik ip zorunluluğu getirirler. haklı olabilirler, kendileri çeşitli sıkıntılar yaşamış olabilirler, bağlananlar kuruma yansıttıkları ilgili sıkıntılar yaşamış olabilirler ama bir de şöyle bir durum var ki tr'de servis sağlayıcılar ne yazık ki kesintisiz hizmet sunamıyorlar. statik ip zorunluluğu yokken bu tip durumlarda bilgisayarlar cep telefonu üzerinden internete bağlanıyordu ve hizmet aksamıyordu. artık servis sağlayıcı topu dikti mi statik ip zorunluluğuna tabii tutulanlarda topu dikti. çünkü araştırdım soruşturdum mobilde statik ip yok. yani cep telefonunuza makul bir ücret karşılığında statik ip almanız mümkün değil. oysa bu mümkün olsaydı ikinci, alternatif bir statik ip olarak statik mobil ip de kuruma verilir ve sıkıntı ya tamamen geçerdi ya da hafiflerdi.

    ekleme: bence de kurumların statik ip uygulaması gayet mantıklı. kendi adıma karşı değilim. ama işte keşke mobilde de statik ip olsa da servis sağlayıcıyla ilgili sıkıntılarda hizmette kesinti olmasa .