stranger things - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
stranger things
arkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir. devletin gizli projelerinden birimi yoksa doğa üstü bir güç mü ?


 1. 8 bölümlük sezonuyla; çocukluğunu 80'ler ve 90'ların başında geçirenlerin fazlasıyla sevebileceği, bu senenin en harika işlerinden birisi. Görüntü Yönetmenliği, kurgusu, dönem kostümleri, merak uyandırıcı senaryosu diziyi çok kısa sürede tüketmenizi sağlıyor. Öyle ki Stephen King senaryoyu yazmış; Steven Spielberg, Wes Craven, John Carpenter ve Ridley Scott bir araya gelip yönetmiş adeta^:swh^. Zaten bu ismini saydığım yönetmenlerin filmlerine de yüzlerce gönderme mevcut.

  "E.T.", "Poltergeist", "stand by me", "The Thing", "the goonies", "Carrie", "A Nightmare on Elm street", "Alien", "Close Encounters of the Third Kind" gibi filmlerden ilham alınmış ve neredeyse birebir uygulanmış sahne planlarını dahi görebilirsiniz.

  Şu sayfadan kendi "Stranger Things" Gifinizi yapabileceğiniz bir siteye ulaşabilirsiniz.

  şu da imdb
 2. Sol frame de görünce ikinci sezonu erken mi düştü dedirten yapım. Benim gibi arkadaşlar gelirler birazdan buraya. Tarih verelim. 31 ekim 2017.

  Filmloverss ekibi yine güzel bir yazı yazmış. Başlık spoiler içerebilir o yüzden mümkün mertebe bitirenler girsin.