suburbicon - george clooney - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
suburbicon - george clooney
lodge ailesi, sakin ve sıradan insanların yaşadığı, huzurlu bir banliyö mahallesi olan suburbicon’da yaşamaktadır. bölge aile kurmak için uygun bir yer gibi görünür. fakat bu muhteşem görüntünün ardında rahatsızlık verici gerçekler vardır. iyi bir eş ve baba olan gardner lodge, mahallenin ihanet, aldatma ve şiddet dolu gizemli bölgelerini keşfe çıkar ve karanlık sokaklarda tehlikeli bir maceraya atılır. george clooney'in yönetmenliğini yaptığı filmin senaristleri ethan coen ve joel coen kardeşler. filmin başrollerinde ise julianne moore, matt damon, josh brolin yer alıyor.
 1. irkçılık alt metnini verememiş, dokundurmalarla geçiştirileceğini düşünmüş (bu dokundurmalara da kimse itiraz etmesin diye çocuk saflığı ile bağdaştırmış), iki olay arasında ki ters analojileri "bak burası böyle ama burası da böyle, insan işte" demekten öteye götürememiş, ortalama, eğlenceli, ama film altyapısı zayıf, politik olmaya çalışan apolitik film.

  sizin için sinema salonu kapatan bir sevgiliniz yoksa, o kadar keyif alamayabilirsiniz.
 2. hafifçe ırkçılık karşıtlığıyla soslanmış komedi/suç türünde 2017 yapımı film. uzun süredir izleyip bu kadar hızlıca hafızamdan sildiğim bir film olmamıştı. filmde yakalanan atmosfer, hikaye fena değil gibi ama bir yavanlık da var. izlerken, sürekli bir "sanki bunu daha önce izlemiştik", hatta "sanki bunun daha iyi bir örneğini izlemiştik" hissine kapıldım.

  filmin yönetmeni george clooney, hikayeyi ise Coen kardeşler yazmış ve başrollerde ise matt damon ile julianne moore'u izliyoruz. bu kadar çok sayıda "aşırı" ünlü bir araya geldiğinde genellikle pek iyi işler çıkmıyor ortaya, nedendir bilinmez. suburbicon'da da gelenek bozulmamış, vasat bir iş çıkmış ortaya. izlenmez ise büyük bir kayıp olmayacaktır fikrindeyim. trailer