süleyman yeşilyurt'un tutuklanması - youreads

  1. derin tarih isimli televizyon programında Atatürk'e hakaret eden Süleyman Yeşilyurt isimli şahıs "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından tutuklanmış.

    süleyman yeşilyurt kimdir necidir bilmem etmem. netten azıcık baktım da eski bir ülkücüymüş, gayrimüslimler ve masonlarla ilgili yazdığı kiaplarla tanınıyormuş. ziraat mühendisi imiş, Turizm Bakanlığı'ndan emekli olmuş. gençliğinde komünizmle mücadele derneklerinde faaliyet göstermişmiş. Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çarkçı kemal diye de kitap yazmış. buradan ne olduğuna dair bir fikir edinmişsinizdir. bir televizyon programına çıkıp Afet İnan hakkında "çankaya'nın nikahsız first lady'si" demiş gazetecesi yazar Mustafa Armağan ile birlikte. nitekim İlber Hoca da bunlar hakkında, "Bunlar cahil adamlar, ne bilirler tarihi. Bir b*k bildikleri yok. Ne okuyacak ne bilecek. Allah’ın hödüğü suratına baksan halde turp sattırmazsın. " demiş. az bile demiş de neyse.

    neyse gelelim tutuklanma olaylarına. hukuken tabi ki yanlış ama içinde bulunduğumuz dönemde içimin yağlarını eriten bir durum olmuştur. adam 68 yaşındaymış ne kadar tutuklu kalacak bilemeyiz. ya da o kararlarda imzaları olan savcı ve hakimlere ne olacağını. evet yanlış bir kez daha altını çiziyorum. kısasa kısas gibi hukuksuzluğu aynı şekilde devam ettirmek kesinlikle yanlış ancak cumhurbaşkanına hakaret nedeniyle hapishaneler doldurulurken Atatürk'e hakaretin karşılığında olması gerekendir kimse kusura bakmasın.    aha da haber