sully - clint eastwood - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
sully - clint eastwood
sully, 15 ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını hudson nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot chesley sullenberger’i konu ediniyor. kaptan sully elverişsiz koşullarda uçağı hudson nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir.
filmin başrolünde efsane oyuncu tom hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise oscar ödüllü yönetmen clint eastwood üstleniyor. ayrıca filmin hikayesi sulenberger ve jeffrey zaslow'un "highest duty" adlı kitabından uyarlandı.


 1. afişinden dolayı önyargılı davranıp izlememiştim sonra neyse bakayım dedim güzel çıktı. macera filmi gibi görünse de bariz dram içeriyor. gerçek hikayeden alınmış olması olumsuz etkilememiş. çok harika bi film de değil boş bi vakitte izlenebilir.
  abi
 2. tom hanks gördüm mü dayanamam. yine öyle oldu.

  kazadan kurtulan kişi sayısını öğrendiği andaki yüz ifadesi için bile seyredilebilir.
 3. konu hakkındaki belgeselinin (air crash investigation) çok gerisinde kalmış bir başka film... diğer güncel bir örnek "deepwater horizon" idi...

  bir buçuk saatik bu film için tamamen zaman kaybı demek istemiyorum ama konuyu merak ediyorsanız açın youtube'dan 45 dakikalık belgeselini izleyin, hem hiç sıkılmayacaksınız hem daha çok şey öğreneceksiniz.
 4. tom hanks gördüm mü dayanamam, gördüm ve kimdi bu adam dedim.

  abartmıyorum, baya vakit kaybı...
  mesut
 5. valla şu amerikalıların kahramanlık hikayelerini anlatan filmlerden gına geldi. tom için izledim vakit kaybı oldu. güzel zaman bile geçirmedim eğlenmedim de vaauuv da demedim. hiç bişey katmadı.
 6. filmle ilgili en ilginç şey rusça dublaj izlemiş olmam. tom hanks'a rus aksanı hiç yakışmıyor. yanlış indiriyorsun bari fransızca dublaj indir di mi ama?

  film zaten listemdeydi birinin tavsiyesi üzerine biraz öne aldım. biri bir filmi tavsiye edince beklentim otomatik olarak yükseliyor buradaki yorumları da okuyunca kesin sıkılırım izlerken dedim ama öyle olmadı. vakit kaybı olarak nitelendirmek biraz kişisel tercihlerle alakalı olabilir ama kötü bir film değil kesinlikle.

  ben beğendim açıkçası. gerçek bir kahramanlık hikayesi olması filmde sürprize yer bırakmıyor evet ama her sahne beni ekrana çekti. geçmişe her dönüşünde aynı heyecanı yaşadım. film ne aksiyon ne dram ama ben ikisini de hissettim. tom hanks fanı değilim ama sadece onun oyunculuğu bile iyi film demek için yeterliydi. sonunda gerçek kahramanlarla eklenen kısım duygusal bir döneminizdeyseniz ağlatabilir.
 7. dublajlı izleyenlerin tom hanks'i tanıyamayacağı film. zaten tamamen yaşlandırmışlar, üstüne bir de yıllardır alıştığımız sungun babacan sesi de olmayınca tanımanız zor, o yüzden orijinalini izlemeniz tavsiye edilir (lotr veya buz devri gibi iyi yapılmış dublajı seven biri bile dublajlı izlemenizi tavsiye etmiyorsa sevgili okurlarım, iş ciddi demektir(*:swh)).