supergirl - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.50)
supergirl
dc'nin çizgi romanlarından uyarlanacak dizi, superman'in kuzeni olan kara zor-el'i ekranlara getirecek. krypton gezegenindeki felaketin ardından dünya'ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek. projenin arkasında arrow ve the flash gibi dizilerin yapımcısı greg berlanti var.


 1. cbs yapımı 2015 dizisi. ilk bölüm şimdiden internet ortamına düşse de ilk bölüm resmi yayın tarihi 9 kasım 2015.
 2. fragmanına göre tam bir ergen kız dizisiymiş gibi.
 3. potansiyelini harcayan dizi. bu dizideki en büyük sorunun karakterleri derince işlememesi ve çok yüzeysel gitmesi. supergirl'ü bile doğru dürüst tanıyamıyoruz nerdeyse sezon finali gelecek. oysaki olay örgüsü ve hikayesi çok güzel. elindeki potansiyeli harcıyor resmen. birde sezon kötüsü çok zayıf.
  !---- spoiler ----!

  astra'nın ölümü çok gereksizdi. hiçbir şeyi değiştirmediği gibi sezon finalindeki aile dramasını ortadan kaldırdı. non zaten çok zayıf bir düşman. maxwell lorduda kötüden sayamıyorum çünkü hala fikrini değiştirebilir diye düşünüyorum.

  jimmy olsen'ı canlandıran oyuncu çok vasat oynuyor. ben bu romantik havayı hissedemedim zaten kimya falanda yok aralarında. oysaki winnle çok iyi duruyorlar. hikayeleride güzel.
  !---- spoiler ----!
 4. dc yapımı olmasına rağmen benim için tam bir hayal kırıklığıdır. hedef kitlesi ergenlerdir.
 5. s 01 ep 16
  !---- spoiler ----!

  dark kara olarak adlandırdığım falling isimli bölüm hiç fena değildi. sanırım ilk bölümden sonra en sevdiğim bölüm olarak yerini aldı.
  hank henshaw'ın asıl kimliğinin dünyaya açıklanması, kara'nın o sevimli kalkanın kırılması ve içindeki öfkeyi görüşümüz, alexle arasındaki dialogların çok içten yazılmış olması (özellikle senin bir hayatın yok alex sahnesi), james'in bu bölüm beni uyuz etmemesi ve doğru düzgün davranması(lucy'den sonra direk kara'ya kollarını açmamış olması), shiobhan'ın kovulması, ve cat grant - supergirl ilişkisinin daha da derinleşmesiyle güzel bir bölüm izledik. keşke her bölüm böyle olsa. bakalım flash ile olan crossover bölümünden de ümitliyiz.
  !---- spoiler ----!
 6. s 01 ep 17
  !---- spoiler ----!

  ilk defa beklentilerimi tamamen karşıladı. geçen haftaki bölümden sonra bir düşüş görürüz diyordum ama arap atı gibi açıldı dizi :d
  öncelikle bu bölüm jimmy'nin sahnelerinin gereğinden fazla olmaması çok iyiydi. lucy'nin geri dönmesini istemiştim beni baya mutlu ettiler. kalıcı gibi gözüküyor şimdilik. umarım jimmy'den tamamen kopar kendi başına çok daha iyi gözüküyor.
  jeremiah'ın yaşıyor oluşuna çok sevindim. baya etkilendim o sahneden. alex karakteri daha da derinleşti. kendisini baya sevmekteyim. alex'in geçmişi j'on j'onzzla ilk tanışması !0 numara 5 yıldızdı.

  keşke bu flashbackler daha önceden konulsaydı bu kadar geçe bırakılmasaydı neredeyse sezon bitecek biz karakterleri daha yeni tanıyoruz. tek eleştirim budur.

  neyse gelelim siobhan'a, bence en gereksiz sahneler ona aitti. kara'nın ağzından mail atmak, orada o kadar kameralar güvenlik sistemi varken elini kolunu sallaya sallaya binaya girmesi çok saçmaydı. cat grant tarafından rencide edilmesi bana ayrı bir zevk verdi.

  keşke bu kadını bu kadar geç tanıtmasalardı. kara'nın arkadaşı olsaydı daha iyi olurdu. ayrıca tam supergirl kurtarır onu diyordum. pat güçleri açığa çıktı. supergirl nasıl çıkan gürültüyü duymadı? umarım mantıklı bir şekilde silver banshee'nin orijinal öyküsüne bağlanır.

  flash crossoverına çok az kaldı. barry ve supergirl'i shiplemeye başlamasam iyi olur. sonuçta ayrı dünyaların kahramanılar.
  !---- spoiler ----!
 7. s 01 ep 18'i izlemiş Arrow ve The Flash'i takip eden arkadaşlara bir sorum olacak.
  !---- spoiler ----!

  1- Barry Flash, Green Arrow, Black Canary isimlerini sayarken neden Superman demedi? Onların evreninde Superman ve Batman var diye hatırlıyorum. Sanki Oliver geçen sezonlarda birinden bahsetmişti. Bilen varsa mesaj atsın lütfen.

  Haftalık bölüm yorumuma gelince; şimdi benim bu bölümden beklentilerim yüksekti. Nitekim hepsini karşılayamadılar özelliklede son iki bölümden sonra zayıf kaldığını düşünüyorum.
  Kara ve Barry çok tatlılardı ama sanki Barry'i görünce Kara biraz aptallaştı salak salak konuştu ve çok fazla sırıttı. Sanki hoşlanmış gibiydi ama sonradan altından hiçbirşey çıkmadı. Şimdi Cat Grant buna Jimmy'i kıskandır dedi de Kara'da böyle planlar yapıcak bir karakter olmadığından Barry'le arasındaki elektriği hoşlanma olarak yorumladım.Neyse bölüm sonu Jimmy ile olan öpüşmesi ofsayttı kesinlikle. İki insan birbirine ne kadar yakışmazın cevabı. Ben Jimmyi Lucy ile seviyordum. Fakat Lucy'nin Jimmy'i Kara konusunda desteklemesi nasıl bir rahatlıktır. Daha geçen hafta ikisine de çok kızgındı ve üzgündü. Bu kadar çabuk atlatmaları olmamış. Bölüm boyunca herkes Kara ve Jimmy'i birbirlerine açılmaya zorladılar. Çok yapmacık buldum. Aşk yorumlarım bitti arkadaşlar asıl eleştiriye gelelim.

  Alex ve Jon Jonzz'dan hiç bir haber alamadık bu bölümde. En azından bitiminde gösterselermiş. Paradan kısıcaz diye son Martian'ı göstermediler anladık bari Hank kılığında görseydik ne yapıyolar neredeler. Bide Kara'dan yardım almamalarıda çok saçma. Zaten bu bölümdeki iki kötüyü toplasan bir villain etmezdi. Siobhan'ın gücü sesinde tamam anladıkta. Bu kadın nasıl kara'yı itip yere düşürebiliyor orasını anlamadım. (superhuman strength'e sahipmişte. Kara'nın uçak taşıdığı, binaları çökmekten kurtardığını düşünürsek onu düşürmesi pek mümkün gözükmüyor. Bu konuda bir bilgisi olan mesaj atarsa sevinirim) Ayrıca daha bölüm başında güçlerini kazanmıştı ne ara kontrol etmeyi öğrendi. Bunlar çok zayıf kalmış. Silver Banshee hali ise kötü bir cosplay gibiydi. Özellikle saçları hiç olmamış. Makyaj yetersiz ve zayıf kalmış.
  Buradan silver banshee'yi görebilirsiniz.
  Sanırım ne demek istediğimi anlatabildim.

  Özetle bu bölüm sayıftı. Tek artısı Barry'nin gelmesiydi.
  !---- spoiler ----!
 8. sezon finali
  !---- spoiler ----!

  valla üşenip bölüm numarasına dahi bakamayacağım çünkü sezon finali yorum bile haketmiyor. izlerken sıkıntıdan patladım. kara'nın herkesi kurtaracağı belliydi evet ama intihar görevine gidiyor birazcık özenin. izlerken hiç gerilmedim. hele uzay boşluğundayken, hadi bakalım burdan hasta yatağı sahnesine diye düşünürken pat gösterdiler. baya sıkılarak yazmışlar herhalde bölümü. alex kara ilişkisini seviyorum bir tek. birde cat grant her zaman iyi yazılıyor.
  tek heyecanlandığım nokta başka bir kripton'lunun gelmesiydi.

  bende bu yorumu sıkılarak yazdım.

  !---- spoiler ----!