• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (2.54)
survivor 2016
türkiye'de tv8'de yayınlanan acun ilıcalı ve alp kırşan tarafından sunulan yarışma. dominik cumhuriyeti'nde düzenlenmektedir. haftada 5 gün cumartesi, pazar, pazartesi salı ve çarşamba günleri yayınlanmaktadır.

ünlüler;
çağan atakan arslan, ebru öztürk, eda akkaya, ezgi avcı, ibrahim yattara, nagihan karadere, seda tetik, serkan ercan, tuğba özay, yağmur özdemir, yılmaz morgül, yunus günçe, mehmet özyay
gönüllüler;
aylin şallı, damla can, efecan dianzenza, gizem kerimoğlu, gizem memiç, ibrahim giydirir, nihal candan, semih öztürk, serkay tütüncü, zafer mete


 1. ülkece bir insana bağlanmayı seviyoruz. birini sevdiğimizde fanatik oluyoruz, onu sevmeyenleri dışlıyoruz. bu yüzyılların getirdiği otoritenin alıştırdığı bir durum. bununla ilgili bir ara yazarım. yarışma programlarında da bunun olmaması beklenemez. popstar günlerini hatırlayın. bayhancılar abidinciler dolmuştu ortalık. insana desen ki "gel dayı bak efsane belgesel var böyle insanlık tarihini, evreni falan anlatıyor" bana ne faydası var der izlemez. ne ironi ya. bir de gündüzleri tv8'de yayınlanan survivor panaroma var. televizyonda eğer öyle bir program izleyeceksem ya futbol tartışılır ya da tarihi bir şey. survivor tartışmak ne? tamam koşuyorlar yarış kazanıyorlar falan iyi güzel de semihçiler nagihancılar falan var. yapmayın ya kocaman insansınız.

  survivor'a laf atıp elit gözükme derdinde olan insanlardan da değilimdir denk gelince oturur izlerim de yarışmalarını falan, ama muhabbeti çok uzatmaya gerek yok. bence. bir game of thrones iki bu resmen. izleyin bitsin işte o kadar konuşmalık ne var.
  jimi
 2. ''izlemiyorum'' deyince, insanların yüzünde bir ifade oluşuyor ki ben şahsen ifade edemiyorum. hani en net şöyle açıklanır.

  - bak bak şuna bak sanki hep belgesel izliyor.
 3. 46 dizisindeki şaman ayini ile survivor adasında toplaşmaları arasında bir bağ kurdum ve ağzımdan çıkan cümle survivor izleyeceğimi diziyi izlerim oldu. ikisi de kurgu sonuçta.
 4. arkadaş, inanamıyorum ya.

  tam şu anda malum sözlüğü açın, bakın. sadece bugün 17 sayfa yorum girilmiş. ülkenin en elit yerlerinden biri dediğimiz oluşumunda 17x10=170 kişi bu yarışma için yorumlar atıyor. günde! toplamda ise 17176 giri var. birinin elendiğine sevinen mi ararsın, birisi elendi diye hakaretler eden mi ararsın... semih diye biri var herhalde burada. izleyenlerin yarısı adamı sokakta görse öldürecek, kalan yarısı da evine alıp soğuk suyunu, havlusunu ikram edecek kıvamda. arkadaşlar manyak mısınız? çok afedersiniz, okudukça utanıyorum.

  totalde -kaç kişi bilmiyorum- 4 olsun kişinin söylediği her laf, her olay, her saniye, her kelime tartışılıyor. üzerine katman katman yorumlar diziliyor. (bu yorum da dahil.) bakın tekrar söylüyorum zorunuz nedir? bundaki amaç nedir? bunun herhangi bir mantıki açıklaması var mı? yarışmadır, izlersin, biter, 10 dakika konuşursun, biter. ama yok. bizde öyle olmaz. böyle bir yarışma varsa o artık bir memleket meselesi. insanlar birbirine sayar da, söver de, nefret de eder her şeyi yapar. çünkü niye, semih'i elemiş adamlar. memleketteki en büyük sorun bu!

  birisi bana şunu açıklasın. resmen fanatiksiniz, çok komik görünüyorsunuz ve ben hissettiklerimi ifade edemiyorum. ne desen boş. aynı arkadaşa dair bir de şuna bakın

  ülkeye futbol maçları, içi boş din programları, evlilik programları, kadın programları ve içi boş spor programları yetmedi, bir de acun çıktı. aferin.
 5. elenecek kişiyi kesin ve net olarak acun'un seçtiği yarışma programı. dokunulmazlık, sms oylaması, noter filan hikaye.
 6. zafer'in cezai ehliyetinin olmadığını düşündüğüm tv8 yarışması.
 7. acun'un kanal almasına vesile olan program.
 8. youreads vs ekşi turnosolu başlık.
 9. acun un alameti farikalarından biri, hangi sene hatırlamıyorum ama ilk sezonunu izlemiştim, sonrasında baydı izlemiyorum.