sweet november - pat o'connor - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.67)
sweet november - pat o'connor
nelson moss, tüm hayatı işi olan, işkolik bir adamdır. bir gün ehliyet almak üzere girdiği bir sınavda sara isimli deli-dolu bir kızla tanışır. sara, nelson'dan en azından bir ay boyunca onunla yaşamasını ister. nelson, teklifi kabul edecektir. kısa sürede aynı eve taşınan iki insan, yine kısa sürede birbirlerine aşık olacaklardır.
 1. burada başlığının açılmamış olmasına sevindim aslında. ancak sonra düşündüm de, görmezden gelmek yetmez, önlemlerimizi almalıyız.

  dostlarım, romalılar; önümüz yaz, ekinlerimiz bol, biralarımız soğuk, güneşimiz daim olsun. ama elbet geçecek bu günler, kendimizi kandırmak nafile. güneşin sarı sıcağı, biranın serin tadı solacak üzerinizde. ekim yağmurları yerini kasımın ayazına bırakırken bir yılan gibi sokulacak o kişi koynunuza; kareli battaniyenin altına, sıcak çikolatanın içine çekileceksiniz.

  illa bu filmi izletmek isteyenler olacak, çünkü zamanında çevirmenin biri "kasımda aşk başkadır" diye çevirdi bu filmi ve o lanet döngüyü, kara büyüyü başlattı.

  ya ölü taklidi yapıp savuşturacaksınız ya da başka filmler bulup atlatacaksınız.

  bu filmi izlemeyen şanslı azınlıktansanız kıymetini bilin. onun yerine los amantes del circulo polar deyin, jeux d'enfants deyin, before sunrise, sunset, hatta midnight deyin...
  mesut
 2. sesini kısın, ben öyle yapıyorum. eğer alt yazılı değilse bütün charlize theron filmlerini sesini kısıp izliyorum. alt yazılılarda kısmam, sesi de çekici.
 3. çok, çok kötü film. keanu reeves ve charlize theron olmasına da aldanmayın anca bu kadar kötü olurdu iki oyuncu da güzel olmasına rağmen.. filmin adı da niye bu kadar meşhur oldu hiç anlamıyorum. stay away!