swinger - youreads 1. youreads gibi bir platformda manyaklaşanları göstermiştir.

  gençler, toplayın kendinizi.

  öncelikle söyleyeyim, evli barklı adamım. çoluk çocuğum var lan benim. swinger olaylarına girmeye de sonuna kadar karşıyım. benim evlilik anlayışım içinde böyle birşey olmaz, olamaz. bu konuda sizinle aynı fikirdeyim yani.

  şimdi gelelim delirdiğiniz yere; olm size ne lan? size ne? kim eşiyle ne yaşamak isterse yaşar, nereye giderse gider, ne nok yerse yer?

  başlığı görünce niye miden bulanıyor arkadaşım? swinger görünce bulansın illa bulanacaksa.

  aklınız almıyorsa yapmazsınız, çoğunluğun yapmadığı gibi, feryat figan etmek de nedir?

  niye savunuyorsunuz lan swinger olayını? merakınız varsa gidin merakı olan başkalarını bulun ve yapın, bize ne sizin yediğiniz boklardan?

  olm biraz kendinize gelin lan! ciddiyim bakın. bu gibi konular özel hayat kapsamına girer. kimse eşiyle yaşadığı cinsel hayatı gelip online platformlarda anlatmasın bi zahmet. gitsin ne bok yiyorsa yesin, ya da kırıp kıçını otursun evinde. kendi bilir. nötr kalın bu konularda, çok rica ediyorum. istemiyorsanız zorla yapan/yaptıran yok(sa) sıkıntı yoktur.

  gidin kimin kiminle nasıl seviştiğini düşüneceğinize ilim irfan düşünün, gözünüzü seveyim. işinize gücünüze bakın.
 2. 1-çocukların psikolojik ve bedensel gelişimi söz konusu olmadıkça
  2-kişilerin özgürlüğüne ve haklarına müdahale edilmedikçe
  iki veya daha çok kişinin cinsellikle ilgili kararları kendilerini ilgilendirir. "ben böyleyim, toplum da böyle olmalı, toplum bozulursa kendi ahlakıma göre çocuk yetiştiremem" anlayışı bağnazlıktır.

  yukardaki durumun tersine bir erkeğin bir kadını cinsel tahakküm altına alıp, giyinme özgürlüğünü elinden almasına da iki kişinin karşılıklı anlaşması denebilir ancak klasik liberal anlayışa burdan karşı çıkılmalıdır çünkü taraflardan birisi tahakküm oluşturmuştur ve işkencedeki "ifade ve seçim özgürlüğü"nden farkı yoktur, bağnazca bir tutumdur. yukardaki ilkelere yenileri eklenebilir. esas olan bireyin özgürlüğüdür, bu özgürlüğü istememe hakkı istisna olur. bu da liberalizmin çelişkisidir
 3. cemal süreya, "sevişmek, çiftleşmek değil tekleşmektir"
  edip cansever, "ikimizdik, iki kişi değildik" der.
  bilmem daha nasıl anlatılır.
 4. bizim topluma ters birşey olduğu kesin genel olarak kabul görmeyeceği de aşikar. bende bu gruba dahilim.

  lakin üstteki arkadaşa katılıyorum alan-veren memnunsa kusura bakmayın ama kalanına bok yemek düşer kardeşim. her bir bireyin kendi rızası olduktan olay kimseyi il-gi-len-dir-mez.

  ülkede sevişmek o kadar büyük bir 'tabu' ki yıkmak pek mümkün görünmüyor sanırım..

  kimseyi ilgilendirmez demişmiydim?
 5. ağır gavatlık kokan hadise.
 6. cinsel partner olarak karşılıklı eş değiştirmek anlamında sözcük. yazarlarca gavatlık yada godoşluk olarak tanımlansa da (bkz: cuckold) tam olarak karşılığı bunlar değildir. bir kültürdür. tercih meselesidir. sorumluluğu ağırdır. hata affetmez. adana'da basılan evler swinger kültüründen uzaktır. her adamın kaldırabileceği işler değildir. size uymayan, ters gelen her hadiseye saldırır, lanetlerseniz islamofaşist yobaz danalardan bir farkınız kalmaz.
 7. 1973 yılında fritz peterson ve mike kekich isimli iki eski amerikan profesyonel beyzbol oyuncusu bunu en uca taşımış; eşlerini, çocuklarını ve hatta köpeklerini, yani tüm ailelerini değiş tokuş yapmışlardır.
 8. “swinger tamam kötü ama eşinle sevişirken komşunu hayal etmek çok mu güzel?” argümanıyla savunulmaması gereken olay. bir yanlışı, başka bir yanlışla savunmak da nedir?

  tabii ki liberal bir kişiysek kimin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. ancak olur da eşinizden/sevgilinizden böyle bir talep gelirse onu hemen yargılamayın. yargılamadan önce “benim bu konudaki fikrim şu” biçminde net olarak kendinizi ifade edin. gerekirse çift terapisine gidin. sevgiliniz hâlâ talep etmeye devam ederse o zaman da ya ayrılırsınız, ya da elinizde tutmak için onun hayatını kısıtlarsınız.
 9. sadece kendilerini ilgilendiren normal bir olaydır. yapmam, teklif edilse adamı hastanelik ederim fakat zaten bunlar buluyor birbirini. kimseye laf etmek düşmez.
 10. sahiplenme/tahakküm altına alma/ paylaşmama/ kıskançlık nasıl bir fantezi ise; bu da öyle şahsen. ikisi de birer fantezi. ve daha çok çeşitleri de var. siz seversiniz sevmezsiniz, siz bilirsiniz, tamamen tercih meselesidir. ben paylaşmam eşimi, ona tek sahip olmak benim hoşuma giden şey. zaten genel anlamda sevdiğimiz 'beden' den öte, sahiplenmeyi, tahakküm altına almayı seviyoruz.