takım tutmayan insan - youreads

  1. bazı insanlara garip gelen insan modeli.
    futboldan hiç anlamıyorum. ne bileyim bu yaşa kadar ilgimi çekmedi. erkekler daha çok ilgi duyuyor bu spora gördüğüm kadarıyla. buz pateni izlerdim ben daha çok :) bir de hangi spor olursa olsun çok fanatik insanlardan birazcık çekiniyorum. sanki şiddete meyilli olabilirlermiş ve sinirli olabilirlermiş gibi geliyor. bu küçükken izlediğim haberlerden kaynaklı olabilir.

    bugün de arkadaşlarım tutturuyor yarınki maçı birlikte izleyelim diye. her galatasaray ile fenerbahçe maçı olduğunda aynı muhabbet. yakın bir kız arkadaşım galatasaraylı. sevgili adayı da fenerbahçeli. çocuk çok iyi bir insan, çok severim. hatta biraz aralarının olmasını da sağlamış olabilirim olumlu konuşmalarımla :p ama kız gibi değil. o biraz fanatik. birkaç arkadaşımız daha var böyle eskiden beri tanıdığım. hep bu iki takımın maçı olduğunda beni de çağırıp duruyorlar. gitmesine giderim de biraz komik geliyor. şimdi hepsi heyecanlı heyecanlı maçı izlerken ben bir tek gol olduğunda anlayacağım :d rezillik yani. aralarda anlıyormuş gibi aaa o gol de kaçar mı yaa falan diye triplere mi girsem çevredekiler anlamasın :d gerçi o zaman da bir takım seçmem gerekir mantıken. zaten bu maçı da kimin kazanacağı belli gibi anladığım kadarıyla da işte. ertesi sabah da altı gibi kalkacağım zaten. gider miyim bilmiyorum ama en kötü çayımı içer, tatlımı yer gelirim. hem heyecanlı bir ortam da olabilir belki. bilemedim. izlediğim tek maç 2008 türkiye hırvatistan maçıydı. on yılda bir maç izlemek de enteresan olur :)
  2. aralarında bulunduğum, şu çağ ve yılda dahi hâlâ hayretle karşılanılan insan grubudur. özellikle de futbolu tamamen beyin yıkama, günden değiştirme aracı olarak gördüğü ve içine siyaset ve bilimum saçmalık girdiğini düşündüğü, dahası, spor disiplininden çook uzun zaman önce uzaklaşıp artık sadece bir sektör haline geldiği kanısında olduğu için ilgi ve alakasını kesmiş olan insandır. insanların hâlâ şaşırmasına anlam vermek de imkansız ve gereksiz. en az 10 küsür senedir futbolla uzaktan yakından bir alakanın olmamasının kesinlikle bir eksiğini hissetmeyen insandır.^:swh^