tarihin arka odası - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)


 1. murat bardakçı'nın alışılmışın dışındaki moderatörlüğünde erhan afyoncu ve nurhan atasoy ile birlikte ekseriyetle tarihi konuları ele alan, cumartesi geceleri habertürk'te yayınlanan televizyon programı. ayrıca ilber ortaylı programın müdavimlerindendir.

  katılımcıların değer yargıları tartışmaya açık olsa dahi bilgi, belge ve yorumların güvenilirliği hususunda kendi türünde hali hazırda ulusal kanallardaki ender programlardan biri olduğu kanaatindeyim. ayrıca ülkemizdeki tabulaşmış bazı konulardaki bence haklı aykırı tutumları cumartesi gecelerini uykusuz geçirmek için iyi bir sebep olarak karşıma çıkmaktadır. her ne kadar murat bardakçı'nın moderatörlüğü tahammül sınırlarını zorlasa da özellikle izleyicilere verdiği dobra ve hafifletici tabirle sitemkar cevaplar ne yalan söyleyeyim bende rahatlatıcı bir tebessüme yol açmaktadır.
 2. türk televizyonlarındaki en doyurucu programlar listesi yapılsa, listeye en tepeden girecek programdır.

  kimi zaman murat bardakçı izleyicinin tahammül sınırlarını zorlasa da, erhan afyoncu değişik triplere girse de, nurhan atasoy gibi bir hocanın orada konu mankeni gibi kalması insanı üzse de, bugüne kadar işlediği konular ve verdiği bilgiler ile birçok kişinin tarih bilimine ilgi duymasını sağlamış veya kendini geliştirmesini sağlamıştır.

  ayrıca, program sırasında ismi geçen kitapları kenera köşeye not alınız, çok faydasını görürsünüz.