tatlım tatlım - yılmaz erdoğan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
tatlım tatlım - yılmaz erdoğan
yılmaz erdoğan'ın yazdığı ve demet akbağ ile oynadığı tiyatro oyunu haybeden gerçeküstü aşk'ın film uyarlamasıdır. filmde ise, bu ikilinin yaşadıkları gupse özay & fatih artman, büşra pekin & serkan keskin, aylin kontente & bülent emrah parlak, şebnem bozoklu & çağlar çorumlu' dan oluşan dört çift tarafından canlandırılıyor.


 1. yakın zamanda izlediğim ama beğenmediğim, keşke film uyarlamasını da yılmaz erdoğan ve demet akbağ yapsaydı dediğim filmdir.

  !!!!!spoiler yok ama henüz izlemeyenler için moral bozucu yayın olacaktır!!!!!

  hadi biz olmayalım, farklı olsun, yeni nesil oyuncular oynasın dediniz, tamam anlaşılabilir. ama filmde bu çiftler belirli bir döneme sahip değiller. tüm yaşananlar bu dört çift tarafından karışık sırayla aktarılıyor ki bu durumu da hiç beğenmedim. keşke ilişkinin evreleri bu çiftler arasında bölünmüş olsaydı. eminim çok daha iyi bir sonuç çıkardı.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!burada bir iki sahneyi anacağım buluttan nem kapanlar okumasın!!!!!!!!!!!!!

  oyun esprilerle doluydu ve filmde de bu esprilerin hepsini, en azından çoğunu bekledim ama birkaç popüler espri dışında hiçbir şey yoktu. aksine komik olmayan eklemeler vardı. beğenmedim. ehh bir kaç sahneye gayri ihtiyari güldüm. en iyileri fatih artman ve gupse özay' ın sinema sahnesi ile büşra pekin ve serkan keskin'in restoran sahnesiydi. bir de zaten gülünmek için hazırda bekleyen takiyettin vardı.

  son olarak, şunu söylemek istiyorum. yahu çok güzel bir oyunu filme uyarladınız. seyirciler sizi yılmaz erdoğan ve demet akbağ olarak seviyor. filmin sonunda bir süpriz diyalog koyamadınız mı ya. bir arada görseydik sizi iki saniye nolurdu ha nolurdu! bunu da ben mi söyleyeyim siz niye düşünmüyorsunuz ki! (oyunun aynısı olmazdı, seyirciye güzel bir jest olurdu bence)

  olmamış hiç beğenmedim. ben gidip oyunu izleyeceğim yine.
 2. bir otobüs yolculuğunda izledim, yer yer epey güldüm ne yalan söyleyeyim.

  film boyunca bol bol güzel ev dekoru, çokça klişe ve kötü oyunculuk seyrediyorsunuz.

  tiyatro oyunundan uyarlama olduğundan oyunculuklar abartılı ve fazlaca teatral olsun demişler sanırım. fakat bu fikri kabul etsem de oyunculukların yerlerde sürünmesini görmezden gelemiyorum.

  evlilik üzerine bir sürü klişenin toplamı aslında bu film. evlilikte işler yalnızca en başta ve işler sarpa sarıp sona ulaşıldığında güzel şeyler yaşanıyor gibi bir fikir sunuyor. 4 çift de filmin %80-85'lik bir kısmında kavga edip, bağırışıyorlar sadece.

  Ne diyeyim, otobüs yolcuğunda izlemek için ideal, o kadar. trailer
 3. çift sayısı bir tane az olsa daha iyi akardı diycem ama sanki sonlara doğru her türlü bayardı yine. bir iki güldüm hepsi bu kadar. aşırı boş vakit varsa bakılabilir.
  abi