tchibo - youreads 1. türk işi "bir milyoncu" nun alaman versiyonu.
  diş fırçasından, asma kilide, halıdan, saksıya, atletten, yoga minderine, kahve makinasından, abajüre ve hatta almanya'da arabaya kadar satan firma.
  bazı malları çok kalitelidir. müşteri memnuniyeti hadsafhadadır. internetten aldığınız ürünü koşulsuz mağazaya iade edebiliyorsunuz. kahvesi diğer kahve zincirlerine göre daha ucuzdur ( kalite olarak daha aşağda) özellikle çarşamba günler teyze akınına uğrar bunun sebebi haftalık ürün değişiminin çarşamba günü olmasıdır.
 2. çok zor durumda kalıp inernet üzerinden kahve almadığım zamanlarda kullandığım kahve satıcısı.
 3. uzun süre adını telaffuz edemedim. bir şekilde öğreniyor sonra insan zaten, alışıyor.
  sanırım ben adını söyleyemediğim diğer kahve zincirinden daha samimi buluyorum burayı. biraz ürkek biraz utangaç bir şekilde gidip kasa tarafına kahve çektirebiliyorum.

  internet sitesine bakıyorum bazen, ürün çeşitliliği göz dolduruyor ama fiyatları uçuk geliyor. muadillerine göre belki de iyidir; belki de ön yargıları aşmak gerekir.
 4. böyle sanki eve yeni taşınılmış, her şey her yerdeymiş de oturup bir yorgunluk kahvesi içelim diye sıkış tepiş eşyaların arasına çömelinmiş hissi yaratıyor bende.
 5. nitelikli kahve satan yerlerden bir önceki adımdır. onlardaki gibi çiftliğine kadar ayırıp getirtmeseler de belli başlı bölgeler arasından(afrika, guatemala vb.) damak tadınıza göre seçim yapabiliyorsunuz. yakınınızda kendi mağazası varsa migrostaki paketlerini almak yerine buradan istediğiniz gramajda kahvenizi istediğiniz incelikte çektirip almanızı öneririm. taze çekilmiş kahveyi kronotrop probador colectiva gibi yerlerden yarı yarıya ucuza alabildiğim için hâlâ buraya müdavimim.