terk etmek - youreads 1. yapamadığım eylem.

  git diyorsun da olmuyor işte git demekle,her şeye rağmen gidemiyor insan.
  ben de sana sev diyorum mesela,sevebiliyor musun?
  -cemal süreya

  en anlamlısından.
 2. fark ettim ki senden gidebilmem için her şeyden geçmem gerekiyor. şehirden, kendimden, senden. yapacağım biliyor musun? sırayla yapacağım.
 3. bazen iyi bir karardir.terk edebilen insana saygı duyuyorum. kalan ve durmaksızın yaralayandan daha mert oluyorlar en azından.
  zahle
 4. artık yürümüyor denilir kimseyi kırmadan bitirilir. bir kere bitirelim dedikten sonra da geri adım atılmaz.
 5. terk eden için kolay terk edilen için zordur. terk edilen kişi hala seven, inanan taraf olur. iki taraf da bitirdiyse ayrılık oluyor, terk edilmek zor terk etmek vicdansızca.
 6. bir karardır. iyi düşünülmesi gereken bir karar.

  çünkü geri dönüşü yoktur. terk eden için de terk edilen için de. pişmanlığı büyük olur. bundan zevk duyan ise alçaktır.
 7. bazen vicdan azabı falan duyarak terk edersiniz. karşı taraf çok ağlamıştır, ne kadar duygusuz biri olduğunuzu düşünürsünüz. aradan bir sene geçer, hâlâ ara sıra aklınıza gelmektedir. ne yapmış diye merak eder stalklamaya niyetlenirsiniz. 3 gün hüngür hüngür ağlayan kadın, 3 ay sonra yeni bir ilişkiye başlamış, 6 ay sonra nişanlanmıştır. siz de aylarca "ya üzdük kızı da" tavrınızın boş beleş bir hareket olduğunu görürsünüz.

  terk ettiğiniz insanı oyalamadan, onun kendine olan saygısını kaybetmesine yol açmadan, kendinize saygınızı da yitirmeden ayrıldıysanız çok takmayın kafanıza ya.
 8. insanları terk etmiyorum.
  en güzeli geçmişi terk etmek.
  terk edilen geçmiş çirkin değildi.
  ama zirveyi gördü.
  daha iyisi olmayacaktı.
  parov
 9. terk edilenin haberi bile olmuyor kimi zaman, en eğlencelisi öylesi.
 10. “terk ederek öyle terk etmeyi öğreneceksin ki, en sonunda terki terk edeceksin. unutma ki, terki terk etmeyi öğrenenler, sahip olduklarını asla terk etmezler. ve dahi terk edilmeyecek sahici değerlere sahip olurlar.”