teşekkür etmek - youreads 1. o kadar şarkı paylaşıyorum, şarkıları sevdiyseniz bir teşekkür etseniz de dinlerken daha mutlu olayım diye not yazıyorum. ve gel gör ki teşekkür eden ne kadar az insan kalmış.^:swh^

  unutulmaya yüz tutmuş bir eylem ile karşı karşıyayız.

  sen etmiyorsun lakin bu entrymi okuduğun için de çok teşekkür ederim.^:swh^
 2. insanı şımartan ve kesinlike eylemi yapan kişinin erdem sahibi olduğunu düşünüyorum.

  bugün otobüste yanıma 50 yaşlarında elinde facebooktan birkaç kişiyle ingilizce mesajlaşan bir amca oturdu. en arkada olduğum için en sessiz ortamı seçmişsin diyerek geldi yanıma gülümsedim ona. devamında hiç çekinmeden ingilizce yazmak isteyip yazamadığım kelime ve cümleleri yazmamı istedi önce söyledim sonra telefonu verdi direk yazdım. zaman geçti ben inicem tam bana baktı ben gene gülümsedim, teşekkür etme fırsatım olmadı kulaklığın vardı şimdi teşekkür ederim dedi, bende ne demek diyerek iyi akşamlar diledim.

  şimdi teşekkür etmese ne olurdu hayatımdaki yeri neydi sırıtıp geçmesi ne farkettirirdi düşününce beni keyiflendirdini gördüm bir teşekkür etmenin. kesinlikle teşekkür etmek karşı tarafı fazlasıyla motive ve moralize eden bir durum. bu yüzden bir arkadaşımız yazmış keşke bir kampanya olsada kaybolan nezaket kavramımızı bu şekilde biraz daha rahatlatmış olsak.

  edit:imla
 3. aynı zamanda olumlu bir pekiştireçtir, insana yaptığı davranışı daha severek yapması olası sonuçlarından biridir.

  -ülkemizde yayaya yol verilmez, fakat nadir de olsa bir sürücü yol verdiği zaman ona elinizle teşekkür edin. edin ki bu davranışı sürdürsün, davranış yayılsın.

  -bir kafeye oturduğunuzda garson size siparişinizi getirdiğinde ona teşekkür edin, edin ki yorgun argın yaptığı işte birazcık yüzünü güldürün. hiç garsonluk yapmadım, benlik bir iş de değil. çalışanların yaşadığı zorlukları da biliyorum, (ilk elden olmasa da.) bu yüzden masadan boşları aldığında bile teşekkür ettiğinde o kişinin gününü yapmış olursunuz.

  teşekkür edilmek insanı mutlu eder, yüzünü güldürür.
 4. bence teşekkür etme kampanyası başlatalım.

  yemeğimizi getiren garsona, kapıyı geçmemiz için tutan insana, her gün varlıklarıyla hayatımıza anlam katan eşimize dostumuza, 24 saatinden vakit ayırıp burada yazan çizen youserlara teşekkür edelim.