• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.83)
that sugar film - damon gameau
senaryosunu damon gameau’nun yazıp yönetmiş olduğu that sugar film, sağlıklı olarak algıladığımız bir takım yiyecek ve içeceklerin içine katılan şekerin, vücudumuza vermiş olduğu tahribatı, benzersiz bir şekilde gözlerimizin önüne sürüyor.

yapımcılığını nick batzias, damon gameau ve rory williamson’un üstlenmiş olduğu eserin müzikleri ise joe petrina’ya aittir. 1 saat 30 dakika süresi olan that sugar film’in imdb puanı ise 7,2’dir. başarılı yönetmen damon gameau, bu müthiş eserde kendi dışında şu isimlere hugh jackman, richard davies, skyla delphinus, christina evans, stephen fry, lisa gloufchis, benjamin hancock, zelia kitoko ve isabel lucas’a yer vermiştir.


  1. avustralya’lı yönetmen damon gameau’nun kendi üzerinde yaptığı bir deneyi anlattığı 2014 yapımı belgesel.

    yağın şeker ile savaşı diyebiliriz. pepsi, coca cola gibi ne yiyip içeceğimize karar veren dev gıda endüstrisinin satın aldığı bilim adamlarıyla şekeri aklayıp yağı suçlayarak yıllardır insanların sağlığını nasıl bozduğu, bakkallardan marketlere geçtiğimizde artık işlenmiş her gıdanın içinde hatta bilhassa diyet ürünlerde kafa karıştırıcı isimlerle bolca şekerin yer aldığı ve aslında hiç şeker kullanmadığımızı düşünerek başka isimlerle en masum gıdalarda bile fark etmeden sağlığı tehdit edici boyutta şeker tükettiğimiz ve bozulan sağlığımız.

    yönetmen bütün bunları kendi üzerinde deneyerek vücutta yarattığı değişimleri görmek ve marketteki gıdaların tamamına yakınının bu yiyeceklerden oluştuğuna tanık olmak ve maneviyatını yitirmiş insanlığın fiziksel bağlamda da gittiği gideceği nokta dehşete düşürüyor.

    izleyelim. izletelim.