the aviator - martin scorsese - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.56)
the aviator - martin scorsese
ergenlikten yeni çıkmış hughes, babasının matkap ucu fabrikasından kalan serveti, ı. dünya savaşı'nda savaşan uçakları konu alan "cehennem melekleri" adında bir film çekmek için kullanmak gibi çılgın bir karar alan hughes, benzeri olmayan bir film yapmak üzere yola çıkar ve bu yol ona büyük bir şöhreti de beraberinde getirir.
 1. 2004 yapımı martin scorsese filmidir. 11 dalda oscar'a aday olmuş 5 oscar almıştır. leonardo di caprio ve cate blanchett'in başrolünü paylaştığı bir biyografi filmidir. 1950 yılında dünyanın en zengin adamı olan (bkz: howard hughes) 'u anlatan bu filmde onun uçaklara olan sevgisini ve nasıl zengin olduğunu anlatılmıştır..
 2. she
 3. leonardo sanırım ne kadar hastalıklı tip varsa onları ilah yapmak için var olmuş. what's eating gilbert grape, the great gatsby ve the aviator... bu rollerin her birinde hastalığının da etkisindeki karakterleri canlandırdı ve bizleri hayran bıraktı. sanırım söylemem gereken bir diğer şey de bu adama takıntılı/deli rolü çok yakışıyor. bir inception veya the departed'dan aldığım seyir keyfini hastalıklı rollerinde x2 x3 katıyla alıyorum.
 4. tam 2 saat 50 dk süren film. sıkılmadım ama 2 saatten sonra ki kısımlarda sık sık koptum filmden. konusunu, yönetmeni falan geçip sadece dicaprio'nun takıntılı manyak halleri için bile izlenilebilir diye düşünüyorum.

  izledikten sonra tek eleştirim uzunluğuydu ama yorumlara okurken filmin sonuna kadar karakterlerin hiç yaşlanmadığını görünce bir an "aaa" oldum. izlerken fark etmediğimi itiraf ediyorum ama çekerken nasıl hiç kimse fark etmemiş bunu hayret doğrusu.