the big bang theory - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.23)
the big bang theory
deneysel fizikçi leonard hofstadter ve teorik fizikçi sheldon cooper ev arkadaşlığı yapmaktadırlar. diğer arkadaşları ise çapkın olmaya çalışan, uzay mühendisi howard wolowitz ve astrofizikçi rajesh koothrappali'dir. dizinin ana karakterlerinin sonuncusu ise leonard'ların kapı komşusu garson penny'dir. dizi, çok zeki olan 4 erkek ve penny'nin çok normal olan hayatının ortaya çıkardığı komik olaylar üzerinden ilerlemekte.
karakterlerden sheldon, oldukça takıntılı ve oldukça zekidir. bu durum diğerleri ile arasında büyük ama bir o kadar komik farklılıklar oluşturur.
leonard ise sheldon'la başa çıkmayı öğrenmiş, ilişkiler konusunda talihsiz bir erkektir. kapı komşusu penny'den oldukça hoşlanır.
howard ise kadınlara oldukça düşkün bir karakterdir. annesiyle birlikte yaşaması diğerleri için alışılmış bir durum değildir.
raj, hindistan'dan gelen ve kadınlarla asla konuşamayan bir karakterdir.
dizi 2009 yılında en iyi komedi dizisi seçilmiştir ve günümüzde hala devam etmektedir.
 1. seveni vardır tabii ki ama bence komik değil. alttan gülme efekti verip sizi zorla güldürmeye çalışan bir dizi. yapılan espriler güldürmüyor. konusu güzel, nerdleri anlatıyor diyorsanız the it crowd gibi, silicon valley gibi daha kaliteli dizileri izlemenizi tavsiye ederim.
 2. dizi şu an 8. sezonunu oynamakta.
  son 2 sezon genel izleyici kitlesi için memnuniyet vermedi açıkçası, o kadar iyi sezonlardan sonra. 8. sezonun son bölümleriyle biraz daha toparladılar sanki.
  ne olursa olsun içinde sheldon cooper olan bir şey kötü olamaz zaten.
 3. üç dört yıl kadar önce ilk sezonunu izlediğim diziydi. sonrasını getiremedim. yemek yerken cnbce'de izlemelik dizi. izleyiciyi bağlayamıyor nedense. en azından beni.
 4. sezon finali ile ağlamanın eşiğine getirmiş dizidir. az ya da çok, her insan hisseder.
 5. gereksiz uzatıldığını düşündüğüm dizi. alışkanlık işte insan izlemekten vazgeçemiyor.
 6. hiç bitmeyecekmiş gibi duran dizi. sheldon'un çocuklarını görmeden bitmesin zaten. aileden biri gibi oldu.
 7. 9. sezon açılışı bu hafta yapıldı. kahkaha tufanı durum komedisi olmasa da; 9 sezondur - 9 yıldır - aynı olaylar, aynı tiplemeler, aynı şakalar üzerinden tebessüm dahi ettirebiliyor olması dizinin başarısıdır. değişik bir şey yok, kaldığı yerden devam ediyor.
 8. yeni sezonunun ilk bölümünün görülüşüyle insana tanıdık biriyle aniden karşılaşmış mutluluğu veren dizi. özlemişiz.
 9. dizinin sıkıcı olup düşüşe geçtiği o evlilik, sevgili konulu sezonlardan sonra 9. sezonun onlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum ve görünüşe göre yazarlar fanların düşüncelerini bir şekilde görebiliyorlar. çünkü nerd adamlar gitti evlendi, nerd temalı, ne bileyim bilim/bilim kurgu bölümler çok azalmıştı. ama bu sezon dediğim konulara ağırlık verildi, geçen bir iki sezona göre daha iyi gidiyor diyebilirim bu yüzden.
 10. henüz final yapmamış en eğlenceli dizilerden. efsanelerden biri olacak, o kesin.