the circle - james ponsoldt - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.25)
the circle - james ponsoldt
mae (watson) dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji ve sosyal medya şirketi için çalışmaya başladığında, bunu hayatının fırsatı olarak görür. genç kadın bu fırsatı iyi değerlendirmeye kararlıdır. şirkette azmi ve başarısı ile yükselirken şirketin kurucusu eamon bailey (hanks) tarafından mahremiyet, etik ve nihayetinde kişisel özgürlüğünün sınırlarını zorlayan çığır açıcı bir deneye katılmaya teşvik edilir. ancak deneye katılımı ve aldığı her karar, arkadaşlarının, ailesinin ve insanlığın hayatını ve geleceğini etkilemeye başlayacaktır...
 1. dave eggers'ın aynı adlı kitabından uyarlanmış. konu güzel, özel hayatın ihlali, mahremiyet nerede başlar gibi bir çok güzel sorular sorarak başlıyor ama sonu gelmiyor bir türlü. işn daha da fenası ilk 15 -20 dk o kadar iyi ki sonrasında başka bir filme, başka bir salona ışınlanmış gibi hissediyorsunuz. ne bir bağlam var, ne iyi oyunculuk ne de sürükleyicilik. ayrıca belirteyim, tom hanks başrolde falan değil.

  mısır patlaklarının da kar taneleri gibi olduğunu söylemiş miydim? her biri ayrı şekilde, giderseniz incelersiniz.
  mesut
 2. sonu hayal kırıklığı yaratan film. boş vakit öldürmek için gidilebilir.
 3. son dönemde izlediğim 45879. teknolojik distopya filmi sanırım, kendisini türdaşlarından öteye taşıyacak ekstra bir numarası yok.

  fazla tahmin edilebilir. türün klişeleri çoktan oluştu, bu filmde bu klişelerin baya baya suyunu çıkarmış.

  mahremiyet, sınırlar, özel hayat vs. konular ele alınmış çok güzel. teknoloji ve bu kavramların yan yana gelmesi merak uyandırıyor fakat filmin bu konulara dair sorduğu sorular ve verdiği cevaplar bende seyircisini biraz salak yerine koyuyormuş izlenimi yarattı.

  özetle filmde aşırı bir basitlik söz konusu. tom hanks hatırına izledim pişman değilim ama tavsiye etmiyorum.

  trailer