the danish girl - tom hooper - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.75)
the danish girl - tom hooper
danimarkalı bir ressam olan einar wegener'in geçirdiği cinsiyet değiştirme sürecini ve bu süreçte yine bir ressam olan karısı gerda wegener ile olan ilişkisi konu alınıyor. film, david ebershoff'un 2000'de yayınlanan aynı isimli biyografik romanından uyarlama.


 1. eddie redmayne i the theory of everything filminde acayip beğenmiştim. hatta stephen hawking e benzerliği beni şoka sokmuştu. o kadar iyi bi oyunculuk sergilemiş ki o filmde hani napsa üstüne çıkar diye düşünürken danish girl ile karşıma çıktı. konusunu hiç okumadan izledim tabi şaşırdım. beğendim mi evet ama hikayenin gerçek olması ve araştırdığım zaman filme tamamen yansıtılmadığını gördüm. alicia vikander in oyunculuğu da baya iyiydi ki zaten oscar ı aldı. konusu açısından herkesin izlemesi gerek ama önyargısız izleyin o zaman etkileniceğinize eminim.
  !---- spoiler ----!

  eleştirceğim tek nokta kendini farketmesi bir elbiseyle mi oldu yani. o durumu çok iyi yansıttıklarını düşünmüyorum. o duygu geçmedi yani basit kaldı bence. tamam öncesi varmış ama işte bir anda tekrar ortaya çıkması inandırıcılığını kaybettirdi gibi.

  !---- spoiler ----!