the fall - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
the fall
konusu Kuzey İrlanda'da geçen ve Kuzey İrlanda'da çekilen Britanya (BBC) suç drama dizisi. Allan Cubitt tarafından oluşturulan, yazılan ve ikinci sezonunda yönetilen dizi Artists Studio tarafından üretildi. İrlanda'da RTÉ One, Birleşik Krallık'ta BBC Two kanallarında yayınlanmaktadır.
kaynak vikipedi https://tr.wikipedia.org/wiki/The_Fall_(dizi)


 1. 2013-2016 yıllarında yayınlanmış bbc dizisi. bir seri katil hikayesi. dizi piyasasında her sezon en az üç beş seri katil dizisi çıkıyor ama bu dizi bir şekilde klişelere fazla bulaşmadan başarılı bir öykü kotarmış.
  başrollerinde (bkz: the x-files) dizisinden tanıdığımız gillian anderson ve (bkz: fifty shades of grey) ile şöhretini katlayan jamie dornan var. dizinin bir güzelliği üç sezon olarak tasarlanıp ilgi gördükçe yan hikayeler eklenerek uzatılmadan bitirilmiş olması. bu tuzağa düşen çok dizi var ne yazık ki.
  seri katil dizilerinde genellikle katilin kim olduğunu bilmez seyirci ve dedektifle birlikte olayları çözmeye çalışır. bu dizide öyle değil, ilk andan itibaren biliyoruz ama bu bilgi birşey eksiltmiyor. daha çok karakter analizleriyle kişilere odaklanarak ilerliyor olaylar. bu nedenle fazla gerilim ve aksiyon yok. bunların eksikliğini hiç hissetmeden son sahneye kadar da merakla izleniyor. dizinin imdb puanı 8.1 ve bu puanı hakediyor.