the illusionist - neil burger - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.96)
the illusionist - neil burger
marangoz bir ailenin oğlu olan eisenheim (edward norton), aristokrat bir ailenin kızı sophia'ya (jessica biel) aşık olur; ancak sosyal konumları nedeniyle ilişkilerinin yasaklanması sonucu avusturya'yı terk ederek dünyayı keşfe çıkar. eisenheim15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak isim yapmıştır; ülkesine döndüğünde eski sevgilisi sophie avusturya-macaristan veliaht prensi leopold (rufus sewell) ile nişanlanmak üzeredir.
 1. muhteşem bi film.
  abi
 2. bugün lab-theater konseptinde izlediğim film :) filmle ilgili beklentim prestij'den daha az etkili, izlenebilir kalitede bir illüzyon filmi görmekti, ama özellikle sonuna bakınca bu filme biraz haksızlık etmişim bu ön yargıyla; iki film de 2006 yapımıymış, benzer yanları var ama ana hikayeler farklı birbirinden.

  !---- spoiler ----!

  seyirciyi mutlu edecek bir son olmuş kesinlikle, müfettişin durumu anladığındaki hafif sıyırmış gülümsemesi gibi olmasa da gülümsetti :)

  olayın tanığı gösterildi ama kullanılmamış soruşturmada, prensin akıbetinde onun rolü olsa son daha planlı gelirdi sanki.

  keşke ruhlu yanılsamaların yapılışıyla ilgili de bir şeyler görebilseydik. prestij'in en güzel yönlerinden biri o bence :)

  kolyenin tarzını çok sevdim, keşke bulabilsem öyle bir şey :)

  !---- spoiler ----!