the incredibles 2 - brad bird - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
the incredibles 2 - brad bird
inanılmaz aile 2, süper güçlere sahip olan bir ailenin atıldığı maceraları konu ediyor. süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktadır. ancak bu konudaki umut ışığı, ailenin elastigirl lakaplı annesi helen'dır. helen süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evdeki işleyiş, violet ve dash ile birlikte evde kalan bob'un sorumluluğundadır. küçük jack-jack'in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehditi savuşturmayı başarmalıdır.

seslendirme kadrosunda craig t. nelson, holly hunter, sarah vowell, brad bird, john ratzenberger, samuel l. jackson, bob odenkirk, jonathan banks, sophia bush ve catherine keener gibi oyuncuların yer aldığı yapımda ilk filmin yönetmeni ve senaristi brad bird yeniden yönetmen koltuğunda oturuyor.


  1. yıllar yıllar sonra bugün, ilk animasyonun gösterim zamanlarında henüz doğmamış veletlerle dolu bir sinema salonunda izleyebildiğim yapım. kesinlikle bayıldım.
    ilkiyle kıyaslayacak olursam daha hareketli, gerilimli ve bir tık daha büyüklere hitap eden bir animasyon olmuş. sadece, aradan bu kadar yıl geçmesine rağmen hikayenin kaldığı yerden devam etmesi -tam olarak aynı noktadan- biraz garip bir histi.
    tadı damağımda kaldı, büyük ihtimalle bir daha gideceğim yani bu kadar diyeyim