• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
the jungle book - jon favreau
ailesini kaybeden bir erkek çocuk vahşi ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülür. bagheera, mowgli’ye bu macerada akıl hocalığı yapacaktır. canlı-aksiyon ve epik türündeki bu hikayede, kurtlar tarafından yetiştirilen mowgli evi bildiği tek yeri terketmek zorunda kalınca, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkacaktır.
rudyard kipling‘in klasik çocuk romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini jon favreau sırtlarken uyarlama senaryo ise justin marks’a ait.


 1. bugun 3d olarak izledigim ortalama ustu animasyon film.

  !---- spoiler ----!

  oncelikle film animasyon kalitesi olarak cok ama cok guzel. cgi teknolojisinin bu kadar gelistigini bilmiyordum. hayvanlari gerceklerinden ayirt etmek pek mumkun degil. ayrica cocuk haric komple animasyon oldugu icin 3d isi de iyi kotarilmis durumdaydi. ayrica bazi sahnelerde sanki belgesel cekiliyormus havasi vermisler. o kadar kaliteli cekimleri ve animasyonlari vardi.


  gelelim senaryoya. senaryo cocuk filmi kivaminda degil ancak buyukler icin de degil. cok uzerinde durmaya gerek yok. sikmadan kendini izletebiliyor. turkce dublaj olarak da iyi durumdaydi. uzun zaman sonra dublajli bir film izledim animasyon oldugu icin. uzmedi diyebilirim.

  6.5/10

  !---- spoiler ----!