• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
the kominsky method
oyuncu koçu sandy kominsky ve en yakın dostu norman newlander yaşlanmanın inişli çıkışlı yollarında ilerlerken birbirlerinin hayatında kahkahanın eksik olmamasını sağlar.


 1. normalde diziyi bitirdikten sonra gelip burada yazma isteği duyarım ama bu defa daha yeni başlamışken oldu. diziyle tanışmam orta yaş üstü erkeklere tavsiye edilmesiyle olunca bol bol prostat esprisi olacağını tahmin etmiştim. dramın içine komedinin gayet güzel serpiştirildiği bir dizi gibi görünüyor. ilk iki bölüm itibariyle ben beğendim.

  bu kadar erken buraya gelip yazma sebebimse bir cenaze sahnesi; klasik tabutun önünde veda konuşmaları yapılırken cenaze töreni için "hayatını kutlamak için toplandık" gibi bir cümle kullandılar. bizim ağlamalı dövünmeli cenazelerimizi düşününce çok güzel geldi. cenaze törenlerimiz nasıl oluyor da birbirinden bu kadar farklı olabiliyor diye belki ilk kez düşündürdü açıkçası. bir yakınını kaybetmek aşağı yukarı aynı şeyleri hissettirirken vedalaşma şeklimiz, duygularımızı gösterme şeklimiz nasıl bu kadar farklı oluyor? farklı dinler olsa da ahiret inancı aynı, sadece bireyselci veya toplumcu kültüre ait olmanın etkisiyle açıklanabilir mi? ya da aslında onlar da bizim gibi ağıtlar yakıyorlar da bunu ekrana mı yansıtmıyorlar ki eğer öyleyse biz neden yansıtıyoruz aklımda deli sorular.
 2. izlediğim ve keşke başlığı olsa dediğim dizilerden açana teşekkürler.

  adını duydum, listeme aldım ama yaşlanma korkumdan herhalde yaşlı başrolleri görünce izlemekten bir süre kaçınmıştım. ödül aldığını duyunca dayanamadım artık bakayım michael abimizin yaşlılığı nasıl derken gerçekten sevdim.

  her iki başrol oyuncusu da muhteşemdi hatta diğer amca alan arkin daha da iyiydi. izlerken bir yandan kendi hayatını sorguluyorsun, yaşlılığını falan. keşke daha fazla bölüm olsaydı. umarım olur.
 3. 2. sezonu için onay alındığını öğrendim. merakla bekliyoruz.