• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.74)
the lord of the rings; the return of the king - peter jackson
aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, orta dünya’nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken gandalf, gondor’un yaralı ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. gandalf’a gereken destek rohan kralı theoden’den gelir. thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder. içlerinde saklanan eowyn ve merry ile birlikte insanlar, tüm cesaretlerine ve ırklarına olan sonsuz bağlılıklarına rağmen gondor’u kuşatan düşmanların karşısında güçsüzdür. çok büyük kayıplar vereceklerini bilseler de insanlar sauron’un dikkatini başka yöne çekerek yüzük taşıyıcısı’nın yolculuğunu tamamlamasını sağlamak için hayatlarının en zor savaşında birbirlerine kenetlenirler.


 1. hayatımı adadığım yüzüklerin efendisi serisinin son ve en iyi filmi.

  aslında bu seri ile ilgili düşüncelerimi son film olduğu için bu filme yazmak istedim. tıpkı akademinin oskarları son filme saklaması gibi. ehe.

  bu seriyi öyle seviyorum ki, kızım olursa adını "nazgül" koymam neredeyse kesin, oğlum olursa da nüfus müdürlüğündeki memuru "sauron" için ikna etmeye çalışacağım.

  beni bu denli içine çekebilen, iyi/kötü tüm karakterleri sevdiren, her sahnesini ezberleten, her oyununu oynatan, her müziğini bildiren başka bir yapıt yok. olamayacakta.

  iyi ki var.
  eby
 2. sadece rohirrimlerin minas tirith'e geliş sahnesi için bile izlenebilecek efsane film. savaş sahneleri, müzikleri ile sizi sizden alır ve keşke bir rohan atlısı olsaydım dedirtir. film sonunda mutlu sonla bittiği için önce mutlu olunur sonra bittiği için hüzenlenir insan.
 3. oscar'da aday gösterildiği 11 ayrı dalda ödül almayı başaran 3 filmden biridir. sonunda iyiler kazanmış, kötüler kötülüklerinde boğulmuştur.
 4. resmen elim titreyerek açıyorum başlığı, bu zamana kadar başlığının açılmaması garip.

  serinin üçüncü filmi. 50 defa izlenilse sıkılmadan izlenebilecek filmlerdendir. ne yazalım ki uzmanları gelince yazarlar zaten.