• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.71)
the man from earth - richard schenkman
üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan john oldman ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. arkadaşları john'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. önceleri suskun kalan john da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.


 1. bu kadar az bir bütçeyle yapılan gerçekten muhteşem ötesi bir film. şömine başı sohbetiyle sizin aklınıza bir sürü soru işareti bırakarak 70 dakikada soluksuz izleyebileceğiniz bir sanat eseri.
 2. hiç bitmemesini istediğiniz film. sohbet öyle bir sarıyor ki, dünyalı abi anlatsın biz dinleyelim moduna giriyorsunuz bir süre sonra.maalesef ki çabucak da bitiveriyor, içinizde tatlı bir hüzün bırakarak.
 3. filmin tamamı 86 dakika olup izlemeye niyet eden kişilere bir fincan kahve ve bir paket sigarayı kenarda tutarak izlemeye başlamalarını öneririm.

  başlığı gördükten sonra filmi sayısını bilmediğim kez izlemeye oturduğumu da ayrıca eklerim.

  !---- spoiler ----!

  adam ölümsüz çıktı rıza baba

  !---- spoiler ----!
 4. çok iyi bir film. hakkında cümle kuramıyorum resmen. herkesin öldüğü bir dünyada, tüm saçmalığı binlerce yıl izlemek zorunda kalmak.

  film 83 dk ama bıraktığı düşünceler çok çok daha uzun.
 5. harika ötesi bir filmdir. az bütçeyle başyapıt nasıl yapılır çok iyi göstermiştir. kurgusu çok iyi, insanı hiç sıkmıyor bir defa. aksiyon filmlerini çok severim durum filmi olduğunu öğrenince burun kıvırmıştım önce. haksız çıktığıma çok memnunum.
 6. düşük bütçe, tek mekanla ancak bu kadar sürükleyici bir film yapılabilirdi. bir kaç ayrı disiplinden bilim insanı ile konunun tartışılıyor olması inandırıcılık adına çok doğru sorular cevaplar ikilisini bir arada vermişti. tekrar izlemem ama izlememiş olanlara şiddetle tavsiye ederim.
 7. filmin sonu da ayrı bir heyecan katmış.
 8. bu filmden sonra kafamın büyüdüğünü hissettim resmen. tek mekanda çekilmesine rağmen tatlı bir belgesel havası var filmin. kısaca, çok büyük beklentilere girmeden izlendiğinde çok keyifli olabilen, bitmesin istenen filmdir.
 9. yeni versiyonunu çekilmesini istediğim film. şöyle ki ; her olayın anlatıldığı sahneler de çekilip filmin eksik tek noktası tamamlanmış olacak.
 10. güzel filmdir lakin proflardan oluşan bir sohbet ortamında başrol oyuncusu hariç diğer heriflerin "aa inanmıyorum, yok artık" gibi tepkilerden başka tartışmaya kattıkları bir şey olmaması hafif göze batıyor. bunun dışında enfes.
  zgrkk