the mandalorian - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
the mandalorian
2019'da disney plus'ta yayına giren. star wars 6 ve 7 arasındaki süreyi konu alan star wars dizisi. başrolünde the mandalorian rolünde pedro pascal var. mandalorian çocukluğunda ailesini kaybetmiş ve mandalorianlar tarafından büyütülmüştür. mandalorianlara özgü, maske takmakta ve yüzünü kimse bilmemektedir. bir tür ödül avcısıdır. evrenin neresinde olursa olsun para karşılığı iş yapar. ancak bir gün, bitiremeyeceği bir iş alır ve bu da başına türlü sorunlar açar.


 1. disney’nin bir şekilde, star wars 7-8-9 filmlerini hafızalarımızdan silip, o filmleri sil baştan jon favreau’ya yaptırması gerektiğini kanıtlayan dizi olmuştur. star wars seven herkesin izlemesi gereken dizidir. hatta j.j. abrams’a, kafasına vura vura izletilmelidir çünkü onun bataklığa saplayıp bıraktığı star wars evrenini, temize çıkartıp, çıtayı da yükseltmiştir.

  gerçi bana göre bazı bölümlerdeki patlama, savaş, dövüş sahneleri biraz fazla uzatılmıştı. zaten hem dc, hem de marvel’la disney iyilerle kötüler arasında anlamsız derecede uzun dövüşler yapmayı seviyorlar. mma’ci gina carano’nun dizide olmasının bir yan etkisi olsa gerek. gerçi onu da diziden attılar twitter'daki beyanlarından dolayı ama dizinin bölümleri çok uzun olmadığı için idare ediyorsunuz.

  dizide ayrıca nick nolte ve esposito gibi çok sevdiğim başka oyuncular da var. onlar ayrı bir tat katıyor yapıma.

  diziyi izlemediyseniz ve izlemeyi planlıyorsanız spoiler yememek için burada bırakabilirsiniz yorumu.

  !---- spoiler ----!

  uyarı: ağır spoiler içerir!!!


  son çekilen filmleri, orijinal üçlemenin nostaljisiyle izleyip, gözyaşı dökmüş bir insan olarak ikinci sezonun finalinde önce luke’u, sonra da artoo’yu ^:kıymetlim^ görünce çığlıklar atmış bir insanım tabii ki ^:hayır ağlamadım, gözüme bir şey kaçmıştı o ara^ diziden zaten keyif almışken, üstüne krem şanti sıkıp, çikolata sosu dökmüş kadar oldular. ^:ne acayip bir benzetme oldu^ ^:swh^

  ayrıca buradan bir ashoka dizisinin çıkması ayrı bir güzellik oldu. umarım thrawn'ı işlerler adam gibi. heyecanla beklemekteyim.

  ancaaaak, kapanış jeneriğinin sonundaki the book of boba fett teaser'ı biraz midemi bulandırdı açıkçası. mandalorian burada biter ve boba fett’in hikâyesiyle devam ederlerse, fena bozuşuruz. çünkü daha mando’nun kara kılıç’la mandalorları yönetmekten nasıl kurtulacağını, hevesi kursağında kalan bo-katan’ın ne dolaplar çevireceğini görmek zorundayız. daha onun hikâyesi bitmedi bence. dizi üçüncü sezon onayını aldı ama ne zaman izleyebileceğimizi hala bilmiyoruz.

  açıkçası boba fett merak ettiğim hikâyeler arasında çok üst sıralarda değil. obi-wan’ın dizisini daha sabırsızlıkla bekliyorum ben.

  !---- spoiler ----!

  i have spoken!