the mentalist - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.39)
the mentalist
paranormal güçlere sahip patrick, bazı davaların çözülmesi için kalifornia araştırma bürosuna yardımcı oluyor. kendisini fazla önemsemeyen ve bu özelliğine fazlaca tamah etmeyen diğer dedektiflerle de zaman zaman sorunlar yaşıyor.


 1. yakın zaman önce yedinci sezonuyla final yapan dizi. başrolünde patrick jane rolünde simon baker oynamıştır.
  patrick jane, medyumluk yaparak ( kendisinin de her zaman söylediği gibi 'medyum diye bir şey yoktur' ) ünlü olmuş, aslında insanları ve olayları gözlemleme yeteneğine sahip bir adamdır. bir gün red john lakaplı bir seri katil tarafından karısı ve kızı öldürülür. geri kalan hayatını red john'u bulmaya ve intikamını almaya adayan jane, kaliforniya araştırma bürosu (cbi) adına danışmanlık yapmaya başlar.
  her bölüm yeni bir olayın araştırıldığı dizide, jane'in sıra dısı taktikleri, insanları çözümleme şekli dedektiflerimizi kızdırsa da bir şekilde her zaman başarılı olurlar.
 2. bir ara diziden kopmuş olsamda tekrar kendime yeni bir icat çıkarmak için dönmek istediğim dizi.
  mavi
 3. the mentalist'i the mentalist'i yapan şey red john olayıydı. red john'un zamansız bitişi dizinin de eksenini kaydırdı. hatta öyle ki eksenin yanında dizi de california'dan, austin, texas'a kadar kaydı :) ben yeni haline ısınmış olsam da, muhtemelen ratingler böyle düşünmedi. ilginç bir zamanda(sezon ortası) final yaptı.
  ares
 4. geçtiğimiz aylarda ailem ile beraber izleyip bitirdiğimiz dizi. dizinin bitişi babamı pek etkilemedi. annem biraz üzüldü. çünkü patrick'in o hınzır hallerine alışmıştı. benim için ise tamamen bir acı. diziyi ilk gününden itibaren izleyen insanlar, belli bir zaman sonra bozdu, bitmesi gerekiyordu dese de, inanın ben bir beş sezon daha izlerdim. gerçekten içimde hala kocaman bir boşluk var. simon baker'ı haftada iki kez rüyamda görüyorum. hayatımda ilk kez bir diziye, oyuncularına bu kadar ısındım, sahiplendim. sebebini de bilmiyorum. izleyin, izlettirin, dünya patrick'i tanısın.
 5. karakterlerini özlediğim dizilerden biri, sınav dönemlerimde özellikle burnumda tüter.
 6. patrick paranormal güçlere sahip değildir. sherlock vari bir yaklaşımı vardır ve her bölümde suçluya itiraf ettirmeye çalışır. onun dışında şirin bir tiptir.
  kadro ne yazık ki pek güzel bayan bulundurmadığından dizinin seksi yanını baş komisere göğüs gerdirerek yapmışlardır.
  onun dışında ilk 2 sezonu iyidir. gerisi zaman kaybıdır diye düşünüyorum.
  toss
 7. yillar icinde tamamini izledigim ancak pek aradigimi bulamadigim dedektiflik dizisi. e oyleyse niye izledim hepsini, cunku aslinda konsept iyi, kadro da fena degil, red john olayi pek guzel, ama bolum hikayeleri gorece zayif. senaristler fazla zeki olmaya calisirken gulunc oluyordu cogu zaman.

  6. sezonun ortasindan itibaren, red john hikayesi sonlandiktan sonra yani, dizi iyiden iyiye criminal minds'a evrilmis idi... jane'in antikalari disinda kurgu nerdeyse ayni, senaryolar epey benzer... bruno heller sanirim criminal minds izleyip izleyip the mentalist'e yeni bolum yaziyordu...

  ajanlarin pesine takilan psikopat hikayesi (haibach), yalandan tv haberi yayimlayarak sucluyu tongaya dusurme plani, gizemleri cozmede en onemli elemanin aslinda it guy olmasi vs vs... hatta "unsub" kelimesini bile kullanmaya basladilar yanlis hatirlamiyorsam... dolayisiyla bitmesi yerinde oldu, vakti gelmisti...
 8. çok güzel, acayip lezzetli başlayıp son sezonda saçmalayan dizidir...
  red john ne zaman ortaya çıktı o zaman höeh dedirtti dizi...
 9. çok güzel dizi ama gereksiz uzattılar sanki.
 10. çok beğendiğim zevkle izlediğim dizilerden biriydi. hala arada jane & lisbon youtube videolarını izler, anı tazeler gibi olurum. uzun süre izleyince dizide bir yerlere koyuyorsunuz kendinizi. bence çok şahane aile dizisidir.