the oa - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.60)
the oa
7 yıl önce ortadan kaybolmuş praire adlı kör bir kızın, 20'li yaşlarında gözleri görüyor bir şekilde aniden ortaya çıkmasını konu alıyor. bir çok insanın bu geri dönüşü mucizevi buluyorken, bazıları ise tehlikeli olabileceğine inanıyor.


 1. 2016 çıkışlı, "gizem", "fantastik", "ruhani" etiketlerini yapıştırabileceğimiz bir netflix dizisi.

  nde (near death experience) yaşamış yani bir şekilde ölümden dönmüş kişiler ve bu kişilerin etrafındakiler ana karakterleri oluşturuyor. sürükleyici bir anlatımı olduğunu söylemezsek büyük hata ederiz. zira dizinin yarısı flashbacklerden oluşuyor ve bu kısmındaki anlatımı çok akıcı ve farklı. sonu hakkında eleştiriye maruz kalsa da bence tadındaydı. ikinci sezon onayı aldığı söyleniyor ve bu tatminsiz kitleyi biraz da olsa yatıştıracağı ve konunun detaylarına inebileceğimiz için ben de 2.sezonu iple çekiyorum.
 2. Ölüme yakın deneyimler, ölümden sonra yaşam gibi konular üzerinden ilerleyen netflix dizisi. esrarengiz olayların anlatıldığı, yarı fantastik bir atmosfer yaratılmış.

  Açıkçası beni pek sarmadı, neredeyse komik buldum diyebilirim. İlk sezonun sonunda yollarımızı ayırdık. sanırım 2. sezon itibariyle de dizi için iptal kararı almışlar zaten. trailer