the party - sally potter - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.67)
the party - sally potter
muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren janet (kristin scott thomas), yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler. davetli herkesle birlikte janet da çok neşelidir, ancak eşi bill'in (timothy spall) yaptığı hiç beklenmedik açıklama, herkesin şoke olmasına ve partinin çığrından çıkmasına neden olacaktır.(sinemalar.com)
 1. Sinemada rüştünü ispatlamış isimlerin rol aldığı, ilişkiler üzerine, köksüz neredeyse absürt 2017 yapımı film.

  Yer yer tebessüm ettiriyorsa de kahkalara boğmuyor. Afişinde filmin 'yardığını' söyleyen bir ifade yazılı ona istinaden bunu söylüyorum. Siyah beyaz çekilmesine anlam veremedim, renkli olmasını tercih ederdim. süresi epey kısa, 70 dk civarı ama yarım saat daha uzayacak olsa da izlenmezmiş sanki.

  Sürprizli finaliyle de, genel yapısıyla da, 70 dakikalık kısa süresiyle de tek perdelik bir tiyatro oyunu tadı veren vasat bir film. Boş bir zamanda belki oyuncular hatrına izlenebilir. trailer
 2. etkileyici bir giriş yapıldı ama birçok konu yüzeysel işlendi. ne yapmak istediklerine tam karar verememisler gibi geldi bana. zaten tek mekanda geçen bir film sonuçta, seçilen konular adamakıllı tartışılabilirdi.
  abi