1. sims 3 bize çıkın sokaklarda dolaşın rezillik çıkarın derken sims 4 evden çıkıldığı anda saçma bir yüklenme ekranına geçer.

    multitasking olayıyla aşmış fakat toddler evresini yok etmeleriyle derin bir yasa boğmuştur.
  2. önceden söyleyeyim; ilk defa sims oynuyorum. oyun kültüründen biraz haberim var ve elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

    karakterler çok duygusal olabiliyor. bu iyi bir şey bence, mesela arasını yapmaya çalıştığınız iki insanın ne yaparsanız yapın bir türlü flört aşamasına gelememesi bence eğlenceli. tabi onlar odadayken kapıyı silip, içeri tuvalet ve küvet koyup, pizza servisini de siz içeri taşırsanız ve onlar birbirine mecbur olana kadar flirt flirt flirt tuşuna abanırsanız da istediğinize kavuşabilirsiniz (*::))
    ama sanırım para hilesinden sonra mimar tarafım canlanmış olacak ki gölün kenarında ki kulübelerden, minimalist evlere yahut modern dairelere, rönesans tarzı köşk ve şatolara kadar bir çok şey tasarladım. bu anlamda seçim skalası geniş ama mesela karakterin 6. seviye bilim adamı olması ile başka kilitli eşyalar da açılıyor ki bu seçimler genişleyebiliyor karakterin gelişimine göre. yani iki günde bu kadar öğrendim ve benden bu kadar. güzel bir tecrübeydi. eğlendim.

    not; vampirler çat pat evinize girebiliyor, kapıya sarımsak asmak lazım ama nasil yapilacagini bulamadim. ayrica vampirle evlenebilmek için galiba vampir olmak gerekiyor. vampir olmak da gayet eğlenceliydi, güneş altında alev alana kadar. saate dikkat edin. baktınız sizden duman çıkıyor, eve dönün bence.