• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (4.50)
the visit - m. night shyamalan
ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiflikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. çocuklar çiflik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır...
gerilim türüne unutulmaz yapıtlar armağan eden m. night shyamalan'ın yazıp yönettiği filmde başlıca rolleri kathryn hahn, ed oxenbould ve olivia dejonge paylaşıyor. shymalan, ziyaret filmini blinding edge pictures şirketiyle ve blumhouse productions şirketinden mark bienstock ile birlikte hayata geçirdi. steven schneider ve ashwin rajan gerilim filminin sorumlu yapımcıları olarak karşımıza çıkıyor.
  1. az önce izlediğim film. film ilk başlarda klasik gerilim havasıyla başlıyor ama zamanla olaylar değişmeye başlıyor. çok korkunç ya da gerilim seviyesi yüksek bir film değil ama bence gayet dozunda. özellikle küçük çocuğa bayıldım diyebilirim. room'u andırdı biraz ama kesinlikle güzel bir film olmuş.
    jimi
  2. değişik bir şey denemişler sanırım, değişik olmuş ama film tam olamamış. ortalama bir korku filmine göre oldukça renkli, esprili, enerjik bir atmosfere sahip. epey gerilimli sahneleri de var fakat bu sahnelerde filmin genel "lalalalalalaa" atmosferinden çıkıp korkana kadar sahne geçmiş oluyor, "bir dahaki sahneye artık." diyorsun. hee bu benim filme eleştirim değil. aksine başarılı bulduğum kısmı, böyle bir şeyi başarmak kolay değil.

    çok yavaş ilerliyor, tekrara da düşüyor, klişesi de bol zaten. eeh puanı da düştükçe düşüyor öyle olunca. 5, 5.5 puanlık; değişik bir korku filmi, meraklısına. trailer